Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok tényleg nincs magán...

Orvosisok tényleg nincs magán életetek? Nagyon sokat kell tanulni, ahhoz hogy néha bulizzatok, vagy pár napig ne tanuljatok?

Figyelt kérdés

2018. okt. 5. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne?

Nem azt mondom, vizsgaidőszakban volt, hogy reggeltől estig könyvtár, vagy hatodéven gyak után megint könyvtár estig, de a napi 8 óra alvás mindig megvolt. Szorgalmi időszakban meg ugyanolyan egyetemista életet élsz, mint bárki más. Vannak zh-k, jegymegajánlók, azokra tanulsz pár nappal, vagy ha húzósabb, héttel előtte. Persze, sok az anyag, de meg lehet szokni.

2018. okt. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első két év tényleg nem egyszerű, és én azt mondanám, hogy az átlagnál jóval többet kell tanulni, de kéthetente egy-egy buli akkor is belefért. Harmadévtől felfele pedig már végleg te osztod be az idődet, mert jóval kevesebb a számonkérés. Ötödévről meg már ne is beszéljünk, ez maga a hawaii :D Hatodévben készülni kell a szigókra és írni a szakdogát, de ekkor is csak rajtad múlik, hogy mennyi szabadidőt csinálsz magadnak.
2018. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan még első két évben sincs, hogy ne engedhess meg magadnak szorgalmi időszakban lazulós időszakokat + egy-két bulit. Pont azok szoktak sz*rul teljesíteni, akik rettenetesen ráfeszülnek és nem kapcsolódnak ki.

Hatodév? A szakdogámat még el sem kezdtem írni, a szigorlatokra eddig 3-4 napokat tanultam, mindkettő 5-ös lesz. Persze lesz, amit komolyabban fogok venni (pl. belgyógyászat). Nem mondom, hogy a következő pár hónapban nem várható, hogy beüt az agyhalál (a szakdogát nem kellene tovább halogatni:D), de ha az meglesz, utána megint lazább lesz.

2018. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*lett
2018. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi tényleg ❤️ Iszonyatosan megnyugtattatok.
2018. okt. 6. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:
A kulcsszavaidat elnézve, csak egy apró, zárójeles megjegyzésem lenne: nem a SOTE az egyetlen orvosi egyetem az országban, és attól, hogy előrébb szerepel a legtöbb rangsorban, még a DOTE-n, POTE-n, SZOTE-n sem kell kevesebbet tanulni, ugyanazt az anyagmennyiséget kell elsajátítani a hat év végére.
2018. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, csupán ezt írtam be kulcsszónak.
2018. okt. 16. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!