Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti mennyit...

Egyetemisták, ti mennyit tanultok?

Figyelt kérdés

Milyen időszakban mennyit? Mennyit alszotok? Mennyi koffeint isztok?

Első féléves vagyok. Nekem még egy nyamvadt zh-m sem volt, de már most 5 órákat alszok és lassan koffein mérgezést kapok. 24 óra egyszerűen kevés, hogy minden tárgyat tudjak teljesíteni (BME). Eldöntöttem, hogy ha már itt vagyok, mindent beleadok, akár mennyire is nem lesz életem mellette. Szóval ez nem nyávogás akar lenni, csak kíváncsi vagyok, mások hogy csinálják, és hogy birja a szervezetük. Hosszú távon nem lesz valami bajom ettől az életmódtól?


2018. okt. 6. 01:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem mindegy :D Négyes átlag alatt nem kapok kolit. Aztán nem szívesen dobok ki százezreket egy szobáért.
2018. okt. 6. 16:10
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Én zh előtt 1-2 nappal tanulok. Vagy aznap reggel... :D Vidéki egyetemen tanulok gépészmérnöknek, ez az 5. félévem és ha minden igaz nem fogok csúszni. Az átlagom csak 3,4 körül van, de nekem tökéletes. Sajnos baromi lusta vagyok, de járok külön szakkörre (kredit nem jár érte), illetve országos versenyen is lettem első helyezett előző félévben.

Vizsgaidőszakban van 1-2 tantárgy, amire 1 hetet kell tanulni, de a legtöbbre 1 napot szánok. Én úgy 10 órát szoktam aludni, napi 2-3x kávézok. Az elején a sok beadandó miatt nekem is csak 4-5 órám volt aludni, aztán a verseny miatt napi 12-16 órát voltam az egyetemen/műhelyben, de végre ennek vége. :)

2018. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

Harmadik féléve koptatom a BME padjait, nekem is fontos a jó átlag (4 egész körül szoktam lenni, de ebben baromi sok munka van). És én megértem a kérdezőt, én is ugyanígy éltem meg az első félévet (is). Azóta rájöttem, hogy az 5 óra alvás baromi kevés, igyekszem kerülni. A 6, de inkább 7 óra legyen meg, hidd el. Hosszú távon sokat jelent. A "lassan koffeinmérgezést kapok" nem tudom nálad mit jelent, én a napi két kávémre is hajlamos vagyok ezt mondani (szeretek túlozni, na). Ami fontos szerintem, hogy ne energiaitalt igyál, abban ugyan több a koffein, de sokkal rosszabb a szervezetednek, mint a kávé (ami cserébe még finomabb is).

Az előttem íróknak igaza van abban, hogy nem az egyetemen múlik az életed, ha csúszol is, nem dől össze a világ. Az egészséged és a józan eszed megőrzése fontosabb. Ami nekem bejött, hogy minden hétre betervezek valami programot. Akár csak nyugiban elmenni kávézni a szobatársaimmal, kiülni a szökőkúthoz a Margit-szigetre, vagy bulizni egyet. És akkor az a jutalom, hogy eddig milyen ügyes voltam a héten :D Attól még beleadhatsz mindent, hogy néha kikapcsolódsz. És legalább hetente egyszer-kétszer aludd ki magad és ne állíts ébresztőt legalább hétvégén. Másképp 14. hétre be fogsz dilizni, csak most jön a neheze. :D

2018. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Eszembe nem jutna beszólni senkinek, mert szerintem könnyebb a szakja, mint az enyém. Még ha tudom is, hogy kb. semmit se csinál egész félévben (van ilyen). Lehet, hogy fontos szakmát választott a kedves becsmérlő, de attól még egy bunkó paraszt marad.
2018. okt. 6. 21:34
 15/20 anonim ***** válasza:
14%

Én egyébként nem becsméreltem senkit, leírtam azt, hogy én hogyan élem napjaimat, leírtam a tényeket, stb. Ezért meg bunkó vagyok.. :D


Hidd el, van egy pár mérnök hallgató ismerősöm, látom miket tanulnak, nem hasraütés szerűen írom a dolgokat :)

2018. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2018. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11%

A római jogot a jogász szak miatt hoztam fel. Igen, valóban magolás a nagy része,viszont az brutálul az. Annyi dolgot magolni nem is tudom, hogyan lehet. Egyébként a jó jogász nem csak magolja a dolgokat, hanem meg is érti. Ezekből lesznek a jó ügyvédek, akik nyilván ugyan úgy nagyon fontosak.


Ez a “‘mérnöki milyen brutál” szintén a felindultság miatt vot, ha hiszed, ha nem. Szerinted annyira ülye vagyok egyetemista létemre, hogy semmirekellőnek tartok egy mérnökit? Mondtam, több mérnöki ismerősöm van, tényleg durva. Azonban nem nehezebb az orvosinál

2018. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Én meg feletted írtam le, hogy nem rátok célzok, a kérdező írt érdekes dolgokat.
2018. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem könnyű a mérnöki sem, az is elég érdekes lenne, hogy minden ember elvégzi a mérnökit. Minden komolyabb szak nehéz az egyetemeken, ez nem középiskola. A céljuk az, hogy jó szakembereket képezzenek, így természetesen nem arról szól a dolog, hogy 1x átolvasod az anyagot, és át is mentél.
2018. okt. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
55%

A mérnöki js, az orvosi is, a jogász is nagyon fontos szak. Semmi értelme ezen vitázni, hogy melyik a nehezebb, melyik a könnyebb. Nem mindegy? A lényeg az, hogy sok jó szakember legyen köztük, mivel fontos szakágak.


Fontos a jó mérnök, nélkülük telefonok, számítógépek sem lennének. Sokkal nehezebb lenne megírni az egyetemi beadandókat is, külön lapra kéne, tollal. Fontosak a gépjárművek, nélkülük nem lennének. Fontosak a különböző gépek is, ezek munkát adnak sok embernek (Pl. CNC), ők gyártják le az orvosi műszereket is.


Fontos a jó orvos is, nélkülük alig lenne már emberiség, a komoly betegségeket sem fékezték volna meg, nem lennének oltóanyagok sem, ha valami problémád lenne, nem tudnál hova fordulni.


Fontos a jó jogász is, ha valamiért valami rosszba kerülsz, ki fog kimenteni? Az ügyvéd! Nem véletlen szokták mondani, hogy “Ha van egy jó ügyvéded, nyert ügyed van” Természetesen ha minden bizonyíték a vádlott ellen szól, nem nagyon lehet felmenteni (mondjuk ez függ a vád súlyától), azonban enynhítetnk tudja a büntetés súlyát.


Mindegyik fontos tehát, az élet ilyen. Lehetetlen úgy élni, hogy csak 1 dologra van specializálódva az ember.

2018. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!