Emelt érttségi?

Figyelt kérdés

Szeretnék javítani az emeltjeimen tavasszal, hogyan tudok újra jelentkezni? A régi sulimban? De ha nem szeretnék a régi sulis társaimmal találkozni, pont nem lenne szükségem érttségi előtt arra, hogy faggassanak... (vagy ez hülyeség?...menjek inkább velük és ne foglalkozzak a félelmeimmel?!?)

Ahol múltkor érettségiztem az nagyon tetszett, most is szívesen mennék oda... ez lehetetlen, ha nem a régi sulimban jelentkezem?


Előre is köszi a válaszokat!



2018. okt. 7. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Én az őszi érettségin javítok bioszból, két hét múlva. Én az oktatási hivatalban jelentkeztem ( azt hiszem), először tévedésből a kormányablakba mentem, onnan átirányítottak (bár ha jól emlékszem az oktatás.hu-n azt írták oda kell menni). A lényeg, hogy nem te döntöd el,hogy hol érettségizel, miután jelentkeztél kapsz egy papírt postán, hogy hova kell menni. Van az oktatás.hu, ott közzé tesznek minden érettségi előtt egy baromi hosszú dokumentumot, ami nagyon nehéz nyelvezetű (nekem beletartott egy-két napba ez elolvasás és az értelmezés). Abban minden benne lesz, hogy mit kell hogy kell, csak olvasd majd végig, ha felteszik.
2018. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Még leírok néhány,hogy legyen fogalmad a jelentkezés menetéről, ha neked is így lenne. Szóval én az oktatás.hu-n online kitöltöttem a jelentkezési papírt, aztán kinyomtattam. Befizettem a pénzt az adott számlaszámra (35 ezer egy emelt), majd az ezt igazoló papírt és a jelentkezési lapot néhány szükséges bizonyítványmásolattal együtt leadtam a hivatalban és kész volt a jelentkezésem. Azt én is olvastam, hogy lehet iskolákban is jelentkezni, de azt is olvastam ,hogy az iskola nem köteles fogadni, így nem volt kedvem ennek utánajárni, hogy is van ez az iskolákban való jelentkezés esetében.
2018. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
*néhány konkrétumot
2018. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Bármely érettségi vizsgát szervező középiskolában tudsz jelentkezni, illetve mehetsz a kormányablkaba is. Van néhány különbség a kettő között, de nem írom le feleslegesen. Az oktatas.hu-n megtalálsz minden szükséges információt, olvasd el.


Amúgy én is a régi sulimban voltam újra érettségizni és a kutyát nem érdekelte, hogy mit keresek ott. Ellenben jó volt, mert ismertem a környéket, az épületet és közel volt.

2018. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Első vagyok. Elárulnátok mégis miért kellett lepontozni?
2018. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Jöhetnek még bátran, vélemények/tapasztalatok😊
2018. okt. 7. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!