Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék több száz oldalas...

Hogy tudnék több száz oldalas könyveket megtanulni? Most vagyok először ilyen helyzetben.

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnazista vagyok, de jövőre egy másik középiskolába szeretnék járni. Viszont ehhez több tantárgyból kell 'különbözeti' vizsgát tennem, eddig tanult és sajnos nem tanult anyagból. A dolgot nehezíti, hogy angol nyelven.


A fő kérdésem viszont, hogy hogy tanuljak meg ennyi anyagot, nincs ebben tapasztalatom, nem hinném, hogy itt a 'középiskolás technika' elég.


2010. jún. 24. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
nem mondtad, mikorra kell, mennyi időd van rá, milyen tárgyból, mennyire tudsz angolul...
2010. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Matek (9-10.-es anyag), irodalom (9-10-11.) ezt viszont természetesen magyarul), biológia (10.-11.), történelem (9-10.).

Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van.

A felvételi augusztusban van.


Az a baj, hogy elkezdtem a biológiát, de egy részét még magyarul sem tanultam, és ugyan nem vagyok rossz angolból de erről a 'szaknyelvről' nem sokat tudok. És ott figyel az asztalomon 900 oldal..

2010. jún. 24. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos tanulási módszer nincs, főleg hogy az idegen nyelv nehezítő tényező. Szerintem ugyanúgy tanulj, mint eddig. Nekem a "tanulás" mindig is abból állt, hogy maximum kétszer átolvastam az anyagot, soha nem volt lényeget kiemelős meg aláhúzogatós meg kijegyzetelős módszerem, bár mindig saját jegyzetből, vagy használható könyvekből tanultam. Szerintem ne ilyenkor akarj új módszereket tanulni. 900 oldal magyarul egyetemre nehéz anyag esetén is 2-2,5 nap alatt meg szokott lenni, és nyugodtan merem állítani, hogy nem rövid távú tudás, bár sokan mondták már, hogy nem normális ahogy tanulok.
2010. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

megtanulni nem lehetetlen, de kb az egész nyarad rá fog menni.:S

matek sztem nem lesz nehéz, annál segítségül veheted a saját könyved. biosz,töri necc... annál sztem:

1/ olvasd el a saját könyved (könyvtáról is tudsz kérni!), hoyg fogalmad legyen a témáról.

2/ olvasd el angolul. kulcsszavakat kiszótárazod, megérted.

3/ megtanulod:P

2010. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!