Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Pszichológ...

Melyiket válasszam? Pszichológia vagy mérnök info?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most járok egy 4éves szakra,de nem szeretem,de már 2 év után mindegy.Az utolsó éveben el szeretnék kezdeni valami mást is.A pszichológia a gyerekkori álmom,úgy érzem sok tehetségem lenne hozzá,phd-t szeretnék belőle,de addig 5évet ki kellene fizetnem ami nem kevés összeg :S vagy a másik lehetőség,hogy elmegyek mérnök info-ra,ami nem kimondottan érdekel,de elég sok területre nyitott vagyok,végül is nem hinném,hogy távol állna tőlem,ez utóbbit a jó fizetés miatt választanám,mert úgy hallottam itthon is akár több 100ezret kereshetnek.3 lehetőség,hogy elvégzem mindkettőt,előbb az infot,aztán a pszichot,de szerintem ennyi tanulásra már képtelen lennék...Egyik nap úgy kelek fel,hogy tuti ezt választom,másik nap meg úgy,hogy biztos a másikat.Tanácstalan vagyok,ezért is tettem fel a kérdést,várom a segítségeteket,írjatok tapasztalatot a szakokról vagy véleményt,hogy melyiket válasszam:

ami érdekel,de hosszú és anyagilag megterhelő

vagy ami rövid,majdnem ingyen van és aztán jól fizet

?

Köszi!


2010. jún. 24. 13:18
 1/4 anonim válasza:
67%

Ha a pszichológia érdekel jobban, válaszd azt!

Az biztos, hogy mérnök informatikusként többet keresel, de a pénz nem minden! De komolyan!

A pszichológia mely irányzata érdekelne? Gondolom a klinikai, ezt ismerik a legtöbben, de azért megkérdeztem... :)

A pszichológia egy szép szakma (már ha lennének értelmes pszichológusok manapság), nagyon sok embernek segíthetsz rajta keresztül. Úgyis orvoshiány van (főleg pszicho) szóval az elhelyezkedéssel sem lesz szerintem gond.

Ne felejtsd el: lehet, hogy egy életre választasz szakmát magadnak! Ne csak a pénz legyen a fontos, hanem a boldogságod is - ha egy olyan munkád van, ami érdekel és szereted is, sokkal jobb életed lehet, mintha csak azért csinálnál valamit, hogy legyen egy csomó pénzed.

Jól gondolj át minden lehetőséget, a választás a te kezedben van.

2010. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a pénz az elsődleges, akkor pszichóval is jól fogsz keresni.

Aki mindenáron csak a pénzre hajt, az nem mindig végi jól a munkáját. Pláne nem egy ilyen szaknál, ahol rengeteget számít az empátia a törődés.

Ha nem ez az elsődleges, és jól akarod végezni a munkádat, akkor lesz pénzed bőven...

Picit furcsán hangzik, de így van.

2010. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó,hogy nekem a pénz fontos,de sajnos az élet nem mindig arról szól,amit a legjobban szeretnénk.Persze nekem is az az álmom,hogy azt csináljam amit szeretek,de fontos lenne az is,hogy ne majdnem a minimál bérért dolgozzak.Az is fontos,hogy az ember anyagi biztonságban legyen,ok,a pénz nem boldogít,de azért csak jó pl ha az ember elmehet a párjával egy jó kis nyaralásra és kellemes időt töltsön el...szóval valamilyen szinten mégis csak igaz.Ezért nem tudok dönteni,mert mind a kettőnek van pozitív oldala.Az egyiknek azért,mert jól érezném magam a munkahelyemen,s másiknak meg azért,mert jobbá tehetné úgymond a magánéletemet,több lehetőségem lenne jól érezni magamat.
2010. jún. 24. 20:15
 4/4 A kérdező kommentje:
1.válaszolónak: vagy gyerekpszichológus vagy a bűnügyi ág érdekelne,de phd-t szeretnék,szóval elsősorban a kutatómunka.
2010. jún. 24. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!