Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Borzasztóan érzem...

Mit tegyek? Borzasztóan érzem magam

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet, bekerültem az álom szakomra. Ezzel szeretnék foglalkozni. Viszont néha úgy érzem, hogy feladom, nem bírom. Tudom ez még korai.

Sokszor motivációt se találok főleg úgy, hogy sokszor bennem van, hogy én erre képtelen vagyok.

A másik problémám egy tanárral van. Vicces vagy sem- rettegek tőle. Rosszul vagyok attól is ha már rá gondolok, hogy be kell mennem az órára. Folyton mindenkinek beszólogat, elmagyarázni nem tudja, csak elvárja, hogy mindenki tudja.

Nem szeretném abbahagyni hiszen ezért küzdöttem. De mit tegyek?:(


2018. nov. 4. 08:02
 1/3 Estádio de Felchút ***** válasza:

Édes fiam, szedd már össze magad. Ha akarod, állj neki, ha meg nem, akkor ne erőltesd, ami nem megy...

Mi lenne veled a BME-n?


(Ugyanitt motivációs tanácsadás elérhető)

2018. nov. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is elsőéves vagyok egy olyan szakon, ahova nagyon szerettem volna bekerülni és elhivatott vagyok iránta. Az első pár hét nekem is nagyon nehéz volt, az új feladatok, teendők miatt megfeledkeztem arról, hogy miért is szeretném ezt csinálni, emiatt állandóan azt mondtam, hogy én ezt nem bírom, nem akarom csinálni. Természetes az, hogy félsz, teljesen más ez már, mint a gimi. Amit tudok tanácsolni, hogy te is azt tartsd szem előtt, hogy miért is jelentkeztél a szakra, és mindig jusson eszedbe a motiváció, amikor valami nehezebb vagy nem kívánt pillanat jön. Ha észben tartod a célt, hogy miért is küzdesz, sok erőt kaphatsz, miközben végigmész a még kezdetben göröngyösnek tűnő úton.
2018. nov. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még amikor a BSc-t kezdtem nagyon sok ideig bennem volt, hogy "biztos jó helyen vagyok?". Pedig oda vettek fel, ahova szerettem volna menni, nem befolyásoltak a döntésben, nagyon jó arc emberekkel voltam körülvéve. Csak egyszerűen bizonytalan voltam a saját döntésemben. Ez talán a 3. félév elejéig tartott.

Illetve azt is tapasztaltam, hogy nagyon sok kurzusnál volt, hogy elsőre kb semmit se értettem az anyagból. Mint amit te is írtál, hogy a tanár mintha elvárná, hogy tudd bármiféle előismeret nélkül. Ez az MSc végéig is volt, viszont pár félév után hozzászoktam ehhez, így már nem lepődtem meg, ha nem értem (úgyis tudtam, hogy otthon átnézem és amikor tudni kell - pl. zh-n vagy vizsgán, akkor már menni fog).


Én azt mondom, hogy légy egy picit türelmesebb önmagadhoz. Amikor elbizonytalanodsz, gondolj arra, hogy ezt szeretnéd csinálni, ezzel szeretnél foglalkozni. Az első félévben nehéz még a "célt" látni (államvizsga, diploma).

2018. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!