Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy olyannak, aki pszichológus szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Teljesen új vagyok, ez az ötlet eléggé hirtelen jött, de úgy érzem, hogy ez az amit csinálni szeretnék életem végéig. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. elsősorban könyvek érdekelnének, amik ezzel foglalkoznak.

Tényleg bármennyi könyv jöhet, olvasni imádok, tehát jöhetnek könyvek e témában.

És amint említettem, tanácsokat is nagyon szívesen veszek.



2018. nov. 20. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
2018. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi az, amit csinálni szeretnél életed végéig? Csak mert pszichológus és pszichológus között és hatalmas különbségek vannak, ezer meg egy dolgot lehet csinálni, és nagyon máshogy néz ki a munka a különböző területeken. Ha fogalmad sincs semmiről, hogy döntötted el, hogy ezzel akarsz foglalkozni életed végéig? :D Nem kötekedni akarok, komolyan érdekel, mert én azt látom a pszichológia szakon, hogy a hallgatók nagy része háromszor-négyszer is elbizonytalanodik, nemcsak abban, hogy egész életében ezt akarja-e csinálni, hanem abban is, hogy egyáltalán van-e értelme befejezni a képzést. Érdekelne, te hogy jutottál arra a döntésre, hogy ezzel akarsz foglalkozni, mi alapján, amikor nincs semmilyen tudásod róla?
2018. nov. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Atkinson: Pszichológia
2018. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az Atkinson konyv az, amit mindenkepp olvass el, valamint most jelent meg par eve Zimbardo Pszichologia mindenkinek konyvsorozata, arrol is csak jokat hallottam eddig.

Ha pedig nem feltetlen "tankonyvet" olvasnal, akkor Oliver Sacks es Daniel Keyes konyveit nagyon ajanlom!:)

2018. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!