Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene megfogalmazni...

Hogyan kellene megfogalmazni udvariasan azt, hogy az online pszichológus válaszoljon a levelemre? (tegező hangnemben)

Figyelt kérdés

Az egyetemnek (szte) van online pszichológus tanácsadója és mindig 7 nap múlva válaszol a levelemre, amúgy gmail-en keresztül történik a levelezés.

Szóval a lényeg az, hogy 10 napja küldtem neki egy levelet, ugye letelt az 1 hét és nem válaszolt. 2 napja ismét elküldtem csak úgy CTRL-c CTRL-v-vel az előző válaszomat, azóta sem reagált, így írni szeretnék neki egy külön levelet, ahol udvariasan megkérném, hogy válaszoljon arra a levelemre. Családban nem akarok segítséget kérni, nem szeretném, hogy megtudják, hogy az egyetem online pszichológusával levelezek.



2017. márc. 30. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azt írd, hogy válaszoljon a kérdésedre, hanem érdeklődj, hogy minden rendben van-e, elkeveredett-e a leveled, megkapta-e, nem akarsz türelmetlennek tűnni, csak érdeklődsz, hogy kb. mikorra várható válasz, stb.

Szóval ne felszólítsd a válaszadásra, hanem kérdezd őt, érdeklődj.

2017. márc. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából nekem pont ebből jött a probléma, pont emiatt is tettem fel a kérdést, hogy csak olyan megfogalmazás jutott az eszembe sajnos, ami türelmetlenséget sugallt volna. Ez viszont jó ötlet, hogy érdeklődjek iránta. Köszi a segítséget. :)
2017. márc. 31. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!