Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne meggyőzni a...

Hogyan lehetne meggyőzni a húgomat, hogy váltson iskolát?

Figyelt kérdés

Próbálom minél rövidebben megfogalmazni.Szóval a jelenlegi iskolájával több probléma is van.

1. Félévkor megbukott matekból, illetve más tárgyakból is nehézségei vannak. Eddig az anyukám segített neki tanulni iskola után, de mivel koleszos, így anyum nem tud ott lenni vele.

2. A kollégiummal is gondok vannak, panaszkodik, hogy nincs privát tere és minden ideje be van osztva.

Most azt találta ki, hogy bejárós lesz, ami úgy nézne ki, hogy hajnalban kel és kora este érne haza, ami szerintem szintén nagy hülyeség.

A lakóhelyünkön egy gimi van, ami ugyan nem olyan neves, de szerintem jobb lenne neki, hogy otthon van (még csak 15 éves). Erről ő hallani se akar, nagyon ragaszkodik ehhez a bejáráshoz. Mivel lehetne meggyőzni, hogy ráér majd érettségi után elmenni és egyszerűbb lenne otthon?


2019. febr. 5. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel érvel a jelenlegi iskolája mellett? Miért ragaszkodik hozzá ennyire?

Az utolsó mondatot viszont egyáltalán nem tudom értelmezni. Hova ér rá érettségi után elmenni? És mi egyszerűbb otthon? A kollégium nem számít elköltözésnek otthonról, a diák szinte kivétel nélkül haza költöznek ha végeztek az iskolával (kivéve ha mennek máshova tanulni, szintén kollégistaként).

2019. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azzal érvel mellette, hogy ott vannak a barátai, az otthoni iskolába meg csak a hülyék járnak.

Utolsó mondat: ráér elmenni másik városba érettségi után. Otthon azért könnyebb, mert több szabadideje van és anyum tudna segíteni neki a tanulásban.

2019. febr. 7. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!