Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülhet bejutnom orvosi/áll...

Sikerülhet bejutnom orvosi/állatorvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.es vagyok, eddig mindig is szerettem a biológiát bár a kémiát kevésbé.

11.elején döntöttem el véglegesen hogy az orvosit választom, de mivel szakgimnáziumba járok így nem tanítják annyira magas szinten ezt a két tantárgyat, így magamtól kezdtem el tanulni, kémiából heti egyszeri magántanárral. A képességeim úgy gondolom elég jók, tanulás nélkül mindig meg volt a 4es szint egy kis odafigyeléssel az órán, mivel érdekelnek a tantárgyak. Esetleg orvosi hallgatók véleménye az egyetemről, személyes tapasztalatok az emelt érettségikről és egyéb más ehhez kapcsolódó tapasztalatokat szívesen olvasnék.

Nemtudom mennyire vagyok elkésve így 11.félévétől sikerülhet napi 2-3órás tanulással?

Elég céltudatosan állok ehhez szüleim támogatnak, viszont más felől csak azt hallom hogy lehetetlen hogy szakgimnáziumban megcsináljak 2emelt érettségit, ebben is kérném a segítségeteket, igazuk lehet vagy igenis sikerülhet?



2019. febr. 15. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp próbáld majd meg mindkét emeltet! Ha ilyen céltudatos vagy és magántanárhoz is jársz, miért ne sikerülhetne?

Én elvileg egy erős gimibe jártam, de a kémia faktos tanárom szörnyű volt. Nem vettek fel elsőre. Abban az egy évben angol tanutam, utaztam és magántanárhoz jártam bioszból és kémiából (4 hónapig). Fel is vettek az orvosira.

Szóval tanulj szépen, küzdj és akkor se keseredj el ha nem sikerül elsőre.

Pontosan milyen véleményt szeretnél az egyetemről, szívesen válaszolok a kérdésidre. Elhivatottság kell hozzá, mert nem könnyű.

2019. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán!
2019. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szakközepbe jártam, ahol elektronika szakon voltam. Biosz egy évig volt, kémia is. Jelentkeztem villamosra. Majd úgy döntöttem nekem ez nem kell. 3 hónap alatt egyedül felkészültem mind a két emelt érettségire és lám: bekerültem AOKra. :) Szóval neked másfél éved van. Ráadásul tanárral. Ez simán menni fog. Egy-egy vizsgára sokkal többet kell tanulnod 1 hónap alatt, mint az összes érettségire együttvéve.
2019. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Barátom orvosira jár 2018 szeptembere óta.

Ő a kémiát és a bioszt emelt szinten tanulta 4 evig. És mindkét érettségije nagyon jó lett ugye orvosira mindegyikből kell az emelt.

Maga az egyetem már nagyon nehéz egy héten haraomszor 8-20 óráig egyetemen van a többi napon négyig ugyhogy nem kellemes. Iszonyat nehéz és kb 6-7 évig ezt így csinálni hát nem semmi. A vizsgák nehezek szigoruak nagyon és ha még jó tételt is húzol akkor is simán megbuktathatnak szóbeli mert ne kérdeznének bele másba ugye? Szóval nezeh nagyon. Nem kevés eltökéltség kell ide az tuti.

2019. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Én most szakgimnáziumba járok és van egy barátnőm aki orvosira akár menni. Ő is jár magántanárhoz, szülei támogatják, de minden tanár csak azt hajtogatta két emelt az öt tárgy mellé hogy fog neki menni? (Végzősök vagyunk)

2019. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tesa, hogy a viharba ne lenne xD


Még 1,5 év


Szóval az ajánlott irodalom ami tényleg jó:


Villányi: kémia kétszintű érettségire

Ennek a feladatgyűjteménye + ötösön lesz kémiából


Mozaikos biosz könyvek, meg a Nagy Etele kidolgozott érettségi feladatsora

+ Van egy olyan könyve amiben az eddigi biosz feladatok vannak tematikusan


Én ezekből készültem. Igaz nem vettek fel :) rohadt 3 pont híjján, de idén újra indulok mérkőzni, és a fegyvereit ugyan ezek lesznek. De azért kérdezz sokat hogy kinek mi vált be, emellett fontos hogy a a vizsga követlményrendszer alapján készülj. Simán meg lehet csinálni, mindenki mumusnak állítja be mind a kettő tárgyat de lelkiismeretes készüléssel nem lesz semmi baj :)

2019. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, én is szakgimis voltam.


Jól figyelj most.

A pontszámításnál az érettségik átlagát nézik, ha te nekifutsz jövőre a 7 tárgyba és belebuksz, akkor mondjuk a kettes kémiát meg a hármas bioszt szálmoják az átlagba, hiába kábítószer ki következő alkalommal, az ott már fix lesz, a javított eredményeket ha ugye nem duplázol akkor a pontom másik felébe nézik. Jól kell vigyázni, járj utánna nyugodtan, Facebookon van egy bioszos csoport és ott ezen ment a vita tavaly és a pontszámításnál ez le van írva. Ezért van az is h a felvi.hu-n be kell jelölni h bizonyítványok van vagy tanúsítványod, bizonyítványod egy lesz csak és annak az eredményeinek az átlaga lesz az egyik pontrész.

2019. febr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezeket a könyveket ajánlom [link]

[link]

[link]

Most nem írom le az összeset de válogass.Jó tanulást!

2019. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Mindenképpen megpróbálom! :)
2019. ápr. 10. 09:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még a Biológia I-II-t is ajánlom, hosszú és vastag, de nagyon jól lehet vele haladni, mert olvasmányos.
2019. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!