Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az érettségi és a...

Milyen az érettségi és a ballagás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan is zajlik egy érettségi. Érettségi vizsgák között van tanítás? Az érettségiket a ballagáshoz mérten mikor kapják ki a diákok? Vagy egyáltalán nég akkor kapják meg az érettségit, míg suliba járnak? Hülye kérdéseknek tűnnek viszont tudatlan vagyok és nagyon érdekel az érettségi és az ehhez kötött időpontok kérdése. Köszönöm, ha időt szánsz a válaszra!
2019. febr. 24. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A végzősöknek április végén/május elején befejeződik a tanítás. Ekkor van a ballagás is. Május elején kezdődnek az írásbelik. A szóbeli júniusban. Emelt az elején, a közép a végén. Az érettségit a szóbeli utolsó napján kapják meg.
2019. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm szépen! Ezek szerint írásbeli és szóbeli között nem kell bejárni a suliba?
2019. febr. 24. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. Bár mikor mi érettségiztünk heti egyszer bejártunk a töri tanárunkhoz átvenni a tételeket.
2019. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban a szóbelire.
2019. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tavaly május 4.-én elballagtam, következő héten zajlottak az írásbeli érettségik (országszerte mindenütt.)

Utána 1-1.5 hónap szünet, tételtanulás. Ez már iskolafüggő, nekem június 22.-én volt a szóbelim.

2019. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező bejárni a suliba, de néhány tanár szokott konzultációs órákat tartani. Én németből rendszeresen jártam be, gyakoroltuk a beszélgetést. Emellett magyarból is volt két óra, mert a tanár nem tudta befejezni az anyagot és az utolsó két tételt akkor vettük.
2019. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!