Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű biológia és...

Emelt szintű biológia és kémia érettségi mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Ha csak az iskolában tanítják fel lehet rá készülni? Vagy kellesz egy magántanár? Illetve tapasztalatok hogy kinek hogy sikerült.

2019. márc. 7. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha faktos vagy akkor felkészítenek az emeltre. A siker nagyban függ a felkészítő tanárodtól és a képességeidtől.


A rokonom faktos volt de mellette egy rakás pénzt kifizetett egy felkészítő tanfolyamra a soten. Megérte mert felvették.(most ötödéves)

2019. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyedül is meglehet tanulni. A kémia nehezebb, de a biosz az egyszerű. A bioszhoz tanár sem kell azt csak tanulnod kell. Ha a 99 szóbeli tételt benyalod akkor az írásbeli is jó lesz. Más anyag nem is kell rá, mert a szóbelibe minden benne van. A kémiára meg kell tanár mert ugye ott van kísérlet is amit nem biztos hogy otthon egyedul megtudsz oldani. De amúgy a bioszra 1-2 hónap alatt felkészülsz bőven, nem kell hozzá se fakt se 4 év tanulás. Ezt tapasztalatból mondom. Én érettségi után 4 évvel csináltam biosz emeltet úgyhogy előtte csak 1 évig tanultam azt, de ott is csak úgy volt az a tárgy nem vették komolyan. Február végétől kezdtem tanulni és ugyebár májusba volt. Szóval ennyi idő elég volt. De valószínűleg azért mert az egyetemen megszoktam a tanulást es a terhelést. Egy egy zhra vagy vizsgára sokkal többet tanultam, mint a biosz érettségire.


Amúgy az egész érettségi egy vicc. Minimalis tudással és logikus gondolkodással simán teljesíthető. Persze, ha 90% fölött akarsz és valószínűleg ilyen kell neked mert orvosi irányba szeretnél menni akkor kicsit többet kell, mint a minimalis. De amúgy meg ne aggódj. Egyszerű.

2019. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sikerült kicsit megnyugodnom
2019. márc. 8. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!