Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Amikor...

Orvostanhallgatók! Amikor orvoshoz mentek, elmondjátok hogy orvosisok vagytok?

Figyelt kérdés
Ha igen, részesültök eltérő bánásmódban(értsd: bővebb magyarázat a kórképről, kitüntetett figyelem/kedvesség)? Orvosira készülök, és kíváncsi vagyok, volt-e már ilyen tapasztalatotok:)

2018. jún. 1. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

A háziorvosom tudja, hogy oda járok. Emiatt velem sokkal beszédesebb, kedvesebb, stb.

Azonban ha olyan helyre kell menjek ahová nagyon ritkán járok, ugyanúgy "beteg" vagyok, szóval nem azzal kezdem, hogy orvostanhallgató vagyok, előre kell mennem.

Sőt ki is akadnának, ha elvárnék emiatt valamit..

2018. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
A szüleim orvosok, de ha orvoshoz mennek, 90%-ban szakmailag és emberileg is ugyanazt a sz*r bánásmódot kapják, mint bárki más:( - hacsak nem ismernek személyesen valakit. Persze, vannak rendes dokik, de azok a többi betegtárssal is képesek normálisan viselkedni.
2018. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem szoktam közölni velük, de ha beszédesebbek, akkor van, hogy megkérdezik, hogy "Na és tanulsz még?" vagy valami hasonlót. Örülnek neki, megkérdezik mindig, hogy melyik egyetem, hogy megy, szeretem-e stb. Szívesen magyaráznak is, akár maguktól is, de akkor is hogyha kérdezek. Olyan is előfordul, hogy véletlenül mondok valamit, amit mondjuk egy nem egészségügyben ténykedő személy nem feltétlenül tud vagy ismer, és rákérdeznek, hogy medikus vagyok-e. Szerintem ettől függetlenül nem kivételeznek velem, ugyanúgy a betegük vagyok. Akkor se voltak rossz tapasztalataim orvosi vizsgálatokon, amikor még nem orvosin tanultam vagy amikor nem tudják, hogy ott tanulok, pedig sokat voltam beteg gyerekként is és előfordul a mai napig néhány kisebb dolog, ami miatt orvoshoz fordulok. Igazából a családom se tapasztalt soha semmi rosszat vagy megbotránkoztatót, valahogy mindig mindenkivel kedvesen bántak és szakszerűen ellátták, pedig megjártunk már subtotális carotis elzáródás miatti műtéttől kezdve az anafilaxiás shockig mindent. Nem is igen szoktam érteni ezt a sok orvost/nővért szidó posztot, nem hiszem, hogy arról van szó, hogy a családom mind a tizenvalahány tagjának minden esetben szerencséje volt, de hát na, ki tudja :o) Bocsi, elkalandoztam egy kicsit :D
2018. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

:DD

Ha nem kerül szóba, akkor nem.

De a háziorvosom nekem is tudja, hogy orvosira járok.

2018. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, az esetek nagy részében nem találom indokoltnak, hogy közöljem, viszont sokszor mégis rákérdeznek, akkor persze megmondom. Nem nagyon szoktam latin kifejezéseket használni (kifejezetten zavar, ha vminek van magyar neve, de fenszizésből mégis latinul mondjuk olyan szituációban, ahol amúgy mindegy lenne), egyszerűen csak azzal, hogy adekvátan válaszolok a kérdésekre, vagy jól körül tudom írni a problémámat, már felveti bennük a kérdést, hogy nem vagyok e egészségügyis. Konkét példa: ősszel volt egy betegségem, mindegy mi, de elmondtam a tüneteket és hozzátettem, hogy ugyanakkor semmilyen légúti panaszom nem volt (a tünetekből várható lett volna). A következő kérdés már az volt, hogy orvostanhallgató vagyok e.

Igen, részesültem már pozitív diszkriminációban emiatt, olyan is volt, hogy előre vettek, olyan is, hogy azt az orvost kaptam, akit kértem, voltak olyan vizsgálataim, amelyek más körülmények között fizetősek lettek volna, vagy nem csinálták volna meg a helyszínen nekem. Jó dolog kollegának lenni :)

2018. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam sosem mondani senkinek, mert engem kifejezetten kellemetlenül érint, úgy érzem magam mintha nagyzolnék, meg néha az emberek is úgy viselkednek...

Viszont a nőgyógyászom mikor megtudta, a 15 perces vizsgálat helyett, több mint egy órát voltam bent, és szakmai dolgokról beszélgettünk, pedig már nem mai csirke az öreg.

2018. jún. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!