Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom már, elbizonytalanod...

Nem bírom már, elbizonytalanodtam, itt hagyjam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első éves orvostanhallgató vagyok. Nagyon megviselt az első vizsgaidőszak, benne volt az is, hogy év közben nem igazán sikerült felvennem a tempót, pedig szorgalmas voltam, eddig tény, sok minden hamar megragadt, így keveset kellett tanulnom gimiben, de itt más a helyzet. Régóta szerettem volna orvos lenni, de tudtam, hogy nem könnyű. És mára teljesen elhagyott az erőm, a motivációm. Nagyon nagy a zavar a fejemben, és sokszor elgondolkozom, itt kell hagynom az egyetemet... Bár hivatástudatommal nincs gond, de úgy néz ki nem bírom a stresszt eléggé. És nem akarom, hogy az egészségem járja meg, pedig most nagyon úgy néz ki. Lehet bedőltem a sok rémmesének is. Például nagyon szeretnék családot, de mindenki azt mondja nekem, orvosként esélyem sincs. Szeretnék picit szórakozni is, hiszen látom a volt osztálytársaimat, hogy élvezik az életet, míg nekem le kell mondanom életem legszebb éveiről? Eleinte mondták, hogy nekünk nincs lehetőségünk szórakozni, de én tarottam magam ahhoz, hogy csak túl kell jutni az 2-3. éven, és utána én is tudok majd szórakozni. De ebben is elbizonytalanodtam már, hiszen szép szakma, rengeteg kihívással, mégis akarok mellette élni. Talán nem ez az utam... Azt hittem az eleje a legstresszesebb, csak éljen túl, mondogattam eddig magamnak. Viszont olvasom, hogy a rezidensképzés még rosszabb. Én nem tudom mit csináljak már... Egyelőre az a tervem, hogy csinálom amíg bírom, és maximum nem orvosként fogok dolgozni, na de ha már az egyetem is kínszenvedés, talán nem éri meg. Talán el kell búcsúznom a kartól, mert így meg elpocséklom az éveket. Gondoltam, még megpróbálom az ápolástan gyakorlatot, talán az segít dönteni, de már nem vagyok képes dönteni. Én nem akarom a legszebb éveimet elszórni, főleg ha utána még rosszabb, meg akarom élni a fiatalságom, esetleg nem állok készen feláldozni az életem... De miért kell feláldoznom? Lehet túl gyors volt a váltás gimi után, de most merre tovább? Köszönöm annak aki elolvassa, és esetleg tud pár tanáccsal szolgálni!

2019. márc. 19. 10:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: lehet egyszerűen csak kiégtem a tanulás miatt, de pont ez a bajom, nem akarok belegebedni ebbe. Akarok tanulni, orvos akarok lenni, de akarok élni is, szórakozni, utazni, családot alapítani. Annyira magányos is vagyok, ezeket senkinek sem tudom elmondani. Félek a következő évtől is, hiszen az nagyon húzós, de én eddig abbam bíztam, hogy ha megvan a szigorlóév lesz lehetőségem nekem is kikapcsolni...
2019. márc. 19. 10:55
 2/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nagyon sok minden érdekelt mindig is, de semmi igazán, amiben el akartam mélyedni. Egyedül a biosz, és így az emberi test, de még emellett sem akarok annyira elhatárolódni,ugyanúgy szeretnék új dolgokat megismerni, ami nem csak biosz. Viszont, ha itthagyom, nem tudom mi más szak lehetne, ahova mehetnék. Jelenleg ott tartok, hogy mivel a vasút is nagy szerelmem kalauz leszek, mert ahhoz nem kell tanulnom,ami úgy néz ki nem az erősségem... Nem tudom seggelni, vagy tudnék, de nem akarok? Semmit sem tudok már...
2019. márc. 19. 11:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom képes vagyok-e rá, de ezt előre honnan tudnám? Honnan tudjam előre bírni fogom-e a stresszt? Van valami módja megtalálnom a válaszokat, hogy megnyugodjak?
2019. márc. 19. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Van. Hagyd ott a fenébe. Ha fel evet nem bírsz ki hiszti, szenvedés es szórakozás nélkül, akkor nem ér annyit sem, hogy ez az álmod. Ha tenyleg az lenne kibirnad, es a legmélyebb pontban is találnál kapaszkodót. Ez igy szánalmas, miert is pazarolnád el a legszebb érveidet? Komolyan teged az bánt a legjobban, hogy nem járhatsz szórakozni? Az embernek arra van ideje amire szakít. Mennyi leszel mikor befejezed az egyetemet? 24? Az a fiatalságod közepe. Akkor is raersz bulizni. Mit szamit a többiek mit csinálnak? Ha ezt nem látod be ne menj egyetemre. Mindenhol kell tanulni, nem csak az orvosin. Ha ennyire nem bírod a stresszt rossz szakmát választottál. Hagyd abba a panaszkodást es szedj össze magad, keresd fel az iskolapazichologust, es a félév végén döntsd el halasztasz, otthagyod vagy folytatod.


----

Bocsi a kemény hangsúlyért, az a tapasztalat hogy a depressziós időszakokban az lehet a legjobb motiváció. Fel a fejjel, minden rendbe fog jönni :)

2019. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez csak hiszti.

"Ezt mondták" meg "azt mondták", meg a "többiek így" meg a "többiek úgy". Komolytalan.


Ha akarod, csináld, ha nem akarod, ne, ennyi.


Akármit teszel is, nem ártana megtanulnod megszűrni az információkat: pl. "orvosként lehetetlen a család" - ez nettó m*rhaság. Rengeteg orvost ismerek, és így kapásból egyet sem tudnék mondani, aki egyedülálló.


Lehetsz orvos vagy bármi más, de egyedül TŐLED függ, hogy lesz-e párod, hogy boldog leszel-e, hogy be tudod-e osztani az idődet, tudod-e kezelni a stresszt stb.


Úgy teszel, mintha nem lenne más választásod, mint a saját életedben csak sodródni az árral. Felnőtt lettél, a te életedért csak te vagy a felelős!


Egyébként mivel most már lekéstél az idei jelentkezésről, én a helyedben megcsinálnám ezt a félévet is és a következőt is. Ha akkor is úgy gondolod, akkor hagyd ott!

2019. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban hisztinek tűnik, vagy szimpla fáradtságnak. Utolsó, ezt a saját életedben sodródsz az árral dolgot kifejtenéd? Úgy érted, ne sodródjak hanem én döntsem el merre megyek? (Remélem jól értettem). Néha tényleg segít a kemény hangsúly, egyelőre akkor csinálom, aztán majd eldől, nem kapkodok.
2019. márc. 19. 14:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve, hamar bedőlök a rémtörténeteknek. Csak saját magamra kell hallgatnom, és tudni, hogy arra van időm, amire szánok. Kapaszkodóm amúgy nincs, de majd találok, remélem elmúlik ez az érzés.
2019. márc. 19. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én gytk-n vagyok, és mivel elég sok a közös óránk az orvosisokkal, hasonlóak a követelmények is, így gondoltam írok.

A szórakozással kapcsolatban elsősorban azt mondanám, hogy egyensúly kell. Mindig lesz újabb és újabb demó, számonkérés. Ha emiatt folyton csak tanulsz, akkor egy idő után tényleg be fogsz golyózni.

Nekünk sorra mondták a felsőbb évesek, hogy mindenképp kell egy hobbi, vagy legalább heti 1x kiengedni a gőzt a haverokkal, különben nem fog menni.


Igen, nehéz. De nem hulibuli egyetemre jelentkeztünk. Én is megszenvedtem az első vizsgaidőszakot (kb pánikrohamos tüneteket produkáltam, elég para volt), de annyira örültem 1-1 sikeres vizsgának, hogy megérte.

Illetve annyi időt beleöltem a tanulásba, és hogy felvegyenek stb, hogy rosszul is érezném magam, ha elmennék egy könnyebb szakra, de ez csak én vagyok. Persze nekem is nem egyszer megfordult a fejemben, hogy dejó lenne átmenni egy lájtosabb szakra, amit aztán 3 év alatt elvégzek. De akkor valahogy nem lennék elégedett magammal.


Összegezve, ezt neked kell eldöntened, mi nem fogunk tudni 100%-os tanácsot adni.

2019. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!