Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ott hagyjam az egyetemet? Nem...

Ott hagyjam az egyetemet? Nem megy.

Figyelt kérdés
Első féléves műszaki menedzser hallgató vagyok a Pannon Egyetemen. Tudom, nagyon gázul hangzik, hogy ilyen rövid idő eltelte után máris ott akarom hagyni, de egyszerűen nem érzem jól magam. Nem találom a helyem sehol. Nem tetszik a szak, a csoporttársakkal sem jövök ki. A tanulás is nehezen megy. Hiába ülök le egyszerűen nem marad meg semmi a fejemben. Mit tegyek? Szerintetek ott hagyjam? Lehet egy életre bánnám ha most feladnám? Tényleg nem tudom mi tévő legyek. Most már utolsó kétségbe esésem közepette okj szakmákat nézek mint pl dajka vagy pedagógiai asszisztens. Meg az is zavar igazából ha abbahagyom akkor a családom és a párom is csalódna bennem. Legszivesebben már élni sincs kedvem annyira magam alatt vagyok.
2018. szept. 23. 15:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez teljesen normális "kezdés utáni pánik", új a környezet, a tanárok, a diákok, a tananyag; új minden. Emiatt azt mondanám elsőre, hogy várj még legalább a félév végéig, hogy megy, hátha megtetszik.


Viszony a műszaki menedzser szak tényleg nem a legjobb, úgyhogy lehet, hogy jobban jársz, ha újra felvételizel másik szakra, és olyat tanulsz, ami tényleg érdekel, és több értelme van, mint a MM-nek.

2018. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Nem kell ezt olyan véresen komolyan venni, más 1 hét után otthagyja azt, ami nem neki való!


Ha ennyire rosszul érzed magad, akkor az nem a te utad, szerintem válts!


Egyébként azt gondolod, hogy majd egy műszaki menedzserrel többet fogsz érni, pláne ha ennyire szenvedsz vele?!


Persze, jó ha van egy diploma, de egy piacképesebbnek több értelme lenne, ami mondjuk érdekel is téged és nem csak presztízsből mész rá, meg azért hogy mások elvárásainak megfelelj, mert abból később sem fog semmi jó kisülni!


Aki szeret, az meg fogja érteni, hogy neked ez nem jó és inkább valami mást tanulnál.


Még az is lehet, hogy az új szakmád során kapsz lelkesedést más szakok irányába, amiket aztán őszinte lelkesedéssel tudsz elvégezni.


Hát nem jobb még az elején kilépni a xarból, mint az összes félévedet elpazarolni vagy visszafizetni az államnak?


Szerintem tedd azt, amit szíved szerint tennél és ne másoknak élj, hanem magadnak!

2018. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%

Ja, és szerintem ami már az elején nagyon xar, az később sem lesz jobb, sőt - ez tapasztalat....


Hallgass a megérzéseidre!

2018. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Így is úgy kezdtem el ezt az egyetemet, hogy előtte már volt kihagyásom az érettségi után. Nem akarok még több évet pazarolni. Itt állok egy szaros érettségivel és nem tudom mit tegyek. Az álmom mindig is az volt, hogy építőmérnök legyek. Csak ez szinte lehetetlen, nincsen lehetőségem sem eszem ahhoz, hogy ezt elvégezzem. Így ez csak egy dédelgetett álom marad.
2018. szept. 23. 16:02
 5/23 A kérdező kommentje:
Maradtak az OKJ képzések, amik közül nem tudom mit lenne érdemes egy lánynak elvégezni.
2018. szept. 23. 16:03
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Lánynak nagyon nehéz az OKJ mert az edzőn meg a mérlegképes könyvelőn kívül a legtöbb használható OKJ-s szakma fiúknak való.


Nem vagy 20 évesen semmiről se lemaradva, van, aki 30 évesen kezd valami teljesen újba. Menj el pályaválasztási tanácsadóhoz, lehet, hogy valami olyan dolog tetszik meg, amire eddig nem is gondoltál. Azok alapján, amiket eddig írtál, a mérnök szakmát sem javaslom, inkább nézegesd meg az üzleti szakokat, vannak közöttük nagyon érdekesek, például a kereskedelem és marketing nem jön be?

2018. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Bocs, de építő- vagy építészmérnök szeretnél lenni? Elég nagy a különbség.

Egyébként osztom a többiek véleményét, érdemes még most otthagyni, ha úgy érzed, nem neked való. (Sokat érhet még az az államilag támogatott félév, amit így nem pazarolsz el.)

2018. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
7-es. Építőmérnök szerettem volna lenni. De belátom, hogy jobb, hogy anno nem kezdtem bele, mert ez a műszaki menedzser szak sem fekszik, akkor nem hogy az.
2018. szept. 23. 16:34
 9/23 A kérdező kommentje:
Szerintetek az milyen ötlet, hogy ezt a szakot ott hagyom, megcsinálok egy dajka okj-t, elmegyek dolgozni, majd felvételizek óvónőnek levelezőre az egyetemre? Az első félévet még itt kivárom hogyan alakul, de ha nem megy ott hagyom és akkor ez lenne a tervem. Muszáj dolgoznom, szóval amit választok mindenképpen estinek vagy levelezőnek kell lenni. Dajkaként el lehet helyezkedni?
2018. szept. 24. 06:39
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Inkább végezz pedagógiai-és családsegítő munkatárs okj-t, nem sokkal nehezebb és jobban lehet vele keresni, valamint többfajtaképpen tudsz vele elhelyezkedni. És az óvónőképzőre szerintem ezt is beszámítják pluszpontnak.
2018. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!