Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi egyetemre készülné...

Állatorvosi egyetemre készülnék, milyen érettségi, stb kell hozzá?

Figyelt kérdés

Biosz tudom, hogy kell emelt szinten, és azt hiszem a kémia is. Fizikával mi van? Remélem, hogy az nem kell, mert jelenleg örülök, ha 2-essel átcsúszok év végén, borzalmas tanárunk van...

Illetve valamilyen nyelvből kell érettségi? Vagy nyelvvizsga?

Elég jó a nyelvérzékem, olaszt tanulok, és angolt, mindkettőt idén kezdtem, de mindkét csoportban én vagyok szinte a legjobb, és nagyon gyorsan megjegyzek minden szót, vagy bármi mást. Otthon kb le sem szoktam ülni nyelvet tanulni, mert órán megjegyzek 99%-osan mindent. Szóval ez miatt nem aggódok.


Biológiából mindigis jó voltam, és azt úgy ahogy szeretem is. A kémia más tészta, abból viszont nagyon jó a tanárunk, és csak ötöseim vannak, remélem a jövőben sem fog változni.


Minden álmom, hogy bejussak az állatorvosira, amióta az eszemet tudom, állatokkal élek, velük is szeretnék foglalkozni.


Egyébként tényleg nagyon nehéz bekerülni oda? Elég jó tanuló vagyok, olyan 4,7 körül, de jobban is rá tudok gyúrni, ha nagyon kell. Sokaktól hallom, hogy baromi sok a követelmény, de ez tényleg így van?

(Ha számít, 3 év múlva érettségizek)



2019. márc. 20. 16:39
 1/9 A kérdező kommentje:

Btw, egzotikus állatorvos szeretnék lenni


Azzal együtt hány év lenne az egész?

2019. márc. 20. 16:51
 2/9 A kérdező kommentje:

Óh, és az mekkora hátrány, ha 9. osztályban nincs biológiánk? :/

Kéne külön tanárhoz járnom, vagy egy év nem olyan nagy gond?


Bocsi az időközben ideszivárgó információk miatt :D

2019. márc. 20. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Idegen nyelvből mindenkinek kell érettségeznie, aki érettségi vizsgát tesz. A felvi.hu oldalon megtalálod valamennyi magyarországi egyetem valamennyi szakára vonatkozóan a pontos felvételi követelményeket.
2019. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biosz és kémia emelt kell. Nem tudom, fizikát kell-e egyetemen tanulni, mindenesetre nem felvételi tantárgy, nem tragédia ha nem megy olyan jól.

Nyelvi érettségit muszáj tenned, mert kötelező, ez szaktól független. Nyelvvizsgát neked már egyetem előtt kell csinálnod, mert 2020-tól csak úgy vesznek fel felsőoktatásba, ha van már nyelvvizsgád.

Hát nem lehetetlen bejutni, de nem is annyira egyszerű. Biosz-kémia menjen jól és írj minél jobb érettségit, de közben a többi érettségi tárgyat (magyar, matek, töri, 1 nyelv) se hanyagold el és akkor nem lesz baj.

Ja és nem gond hogy kilencedikben nincs biológiád, sok helyen van ez így. Ha van rá lehetőséged, vegyél fel biosz és kémia fakultációt majd.

2019. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
86%

Nagyon jó hogy már ilyen korán tisztában vagy a céljaiddal. Én jövőre érettségizek, szintén pici korom óta ez a vágyam, úgyhogy hasonló cipőben járunk.:)

Nem tudom tisztában vagy-e a pontokkal? 500 a maximum, ebből kellett tavaly 436-ot elérni ahhoz hogy felvegyenek. Tavaly 110 diák került be az egyetemre a közel 400 jelentkezőből. Ráadásul ha jól tudom ennek a 110-nek a harmada mehetett nappali tagozatra. Szóval nagyon húzós bekerülni.

A követelmény a biosz és a kémia emelt. Ezt a kettőt fogadják el, ha ez nincs meg esélytelen a bekerülés. Fizikát szerencsére nem nézik.

Az érettségik mellé tudsz még összeszedni 100 többletpontot. Ezt ugye lehet nyelvvizsgával, OKTV-vel, egyéb meghatározott tanulmányi és sportversenyekkel. Ezen kívül az emelt érettségik után kapsz 50-50 többletpontot.

Na és itt jön a bonyodalom.

2020-tól bevezetnek egy törvényt, miszerint kötelező a továbbtanuláshoz egy középfokú nyelvvizsga és egy emeltszintű érettségi. Ergo ezekért nem jár többletpont. Emelt 50 pont, közép nyelvvizsga 28, ergo 78 ponttól esel el. Viszont ott a második emelted, ez +50 pont és emellé még szerezned kellene 50 pontot. Ezt a fent említettek közül (versenyek, nyelvvizsga) bármivel összeszedheted.

Az én jelenlegi tervem a kémia, biosz emelt, német középfokú nyelvvizsgával már rendelkezem és most csinálom az angol középfokú nyelvvizsgát. Emmellé pedig vagy jön egy harmadik nyelv középfokon (ez ugye 50+28+28 pont, amivel már elértem a maximum 100 pontot), vagy egy felsőfokú angol nyelvvizsga (ez 50+40 pont, így viszont csak 90 többletpontom van)

Remélem érthetően írtam le, egyébként érdemes átböngészni a felvi.hu-t és az eduline-t, én is innen tudok mindent. Ráadásul mindkettő oldalon pontokat is tudsz számolni, így még inkább átlátható lesz számodra miket és hogyan kellene megcsinálnod hogy bekerülj.

2019. márc. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló elég szépen összeszedte. :) Azért javítanék egy dolgot: a nyelvvizsgákért max 40 pontod lehet, ergo három középfokúval és egy középfokú+egy felsőfokú kombóval is ugyanott vagy 2020-ban. :)

Plusz állatorvosi képzés csak nappali tagozatban létezik, azon nem tudom mit értesz hogy a felvettek csak egy harmada került nappaliba, ha ezt kifejtenéd, akkor azt megköszönném, mert én is jövőre felvételizek. :D

2019. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, állatorvosi csak nappalin van.

Tavaly pedig 437 volt a ponthatár, nem 436.


Egy fél évnyi biofizika van, de attól nem kell félni, szinte az egyik legkönnyebb tárgy első félévben. Sok a tanulnivaló, de ami a legnehezebb ebben a szakban az a sok ráépülés.

2019. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lehet én értettem félre valamit, de ahogy megneztem a felvin, tavaly nappalira 35, levelezőre 103 ember került be.
2019. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elírás akkor, állatorvosin nincs levelező
2019. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!