Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tetoválás viselete jól látható...

Tetoválás viselete jól látható helyen a doktori képzésben, felsőoktatásban, ill. kutatóknál mennyire elfogadott?

Figyelt kérdés

(Illusztrációt privátban tudok küldeni, hogy mire gondolok.)

Nézhetnek furán, ha van és jelentkezni akarok, érhet hátrány?


Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 30. 04:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
18%
Ha nálam vizsgáznál, érne hátrány!
2016. júl. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%
Az utóbbi 25 évben egyetlen kutatón, egyetemi tanáron sem láttam ilyet. Ez nem az a társadalmi réteg, amelyiknek igénye van ilyesmire. Nekem sincs, nem is éreztem sose, hogy hiányozna. Inkább hivatkozzanak a cikkeimre minél többen. :D
2016. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Felnőtteken nem láttam de ismerek egy phd-s fiatalembert akinek a karján nagy és jól látható tetoválás van, nem zavar senkit, még jól is áll neki szerintem :)
2016. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%

"Ez nem az a társadalmi réteg, amelyiknek igénye van ilyesmire."

Mennyire fel tud engem idegesíteni ez a kasztokban gondolkozó, fennkölt mentalitás.


Egyébknt szerintintem kutatóknál nem annyira vészes, bár mindenképpen előny, ha el tudod rejteni adott esetben.

Betegellátás területén pedig sajnos még mindig ki veri a biztosítékot sokszor. Mert ugye ez a lényeg, nem az, hogy ki milyen színvonalon végzi a munkáját.

2016. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem elfogadott. Most gondolj bele, kimész kutatni olyan helyekre, ahol nem is ismernek. Amint meglátják a tetoválásodat, nem fognak komolyan venni. Amúgy is nehéz kutatási intézményt találni. Még tetoválás nélkül is.
2016. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
Én személy szerint utálom a tetoválást, és soha nem varratnék magamra, de arra nagy ívből teszek, hogy ha egy szakemberen tetoválás van. Nem ez alapján kell valakit megítélni. Idővel a konzervatívabb emberek között is elfogadott lesz, mert szerencsére kihalóban van ez a fajta sznob felfogás.
2016. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem zavarna, nem az fogja meghatározni a tudásodat.
2016. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 polühümnié ***** válasza:
84%

Volt már tetovált kormányzónk is...

Itthon sok baj van az oktatással, nagyon sok fejben kellene rendet tenni. A "poroszos" hozzáállás már elavult (nem a tudás minősége, hanem mennyisége a lényeg; teljesítménykényszer már alsóban is;stb...).

Angliában teljesen elfogadott a tetoválás, elég gyakori is, és mintha jobban menne ott az élet - tetováltan.

Most őszintén, az a tanár, amelyik már előre elkaszálja, vagy hátránnyal kezeli a tetovált hallgatót, az morálisan elbukott, mivel - főleg a felsőoktatásban - a tudást mérjük, PHD esetében pedig a rátermettséget, nem a kinézetet. Tudtommal kinézetre még senkinek sem adtak tudományos fokozatot, vagy ha igen, az annyit is ér!!

Szóval vaskalapos kollégák, szerintem koncentráljanak a nebuló tudására!

S ha már itt tartunk, a tetoválást ellenzik, szankcionálnák, de férfi kollégáim igencsak jó néven veszik, ha a dekoratív diáklány mély dekoltázzsal megy a vizsgára - az nem zavaró? Az nem csapja ki a biztosítékokat?

2016. júl. 31. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

A kutatókat tudományos teljesítményük, eredményességük, publikációs mutatóik alapján értékelik, senkit nem érdekel, hogy kinek milyen a megjelenése. Ez az egyetemekre általában is jellemző.


Ugyanakkor kétségtelen tény, hogy az egyetemi oktatók, kutatók, doktoranduszok körében a tetoválás nem elterjedt.

2016. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Én meg az a társadalmi réteg vagyok a PhD-mmel együtt, akinek volt igénye rá. Igaz, eltakarható helyen van, soha senki rá se bakkantott, hátrány nem ért miatta. Ugyanis az ilyen körökben az emberek általában vannak olyan intelligensek is, hogy a személyes véleményüket megtartsák maguknak és elvonatkoztassanak tőle. Aki erre nem képes, az saját magának csinálja a gondot a szűk látókörével.
2016. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!