Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki hasonló helyzetben?

Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Most fogok tovább tanulni, és 3 iskolát jelöltem meg. Ebből valószínűleg 2 be nem vettek fel, a 3. Ba pedig 60% esélyem van... esetleg ha nem vesznek fel egyikbe sem, akkor mi következik utána? Van valki hasonló helyzetben? Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy valami gagyi iskolába kell mennem
2019. ápr. 24. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetem/főiskola, vagy középiskola/gimi?
2019. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben egyetem, talán kicsit OFF, és nem valami túl szakmai, de szerintem nézd meg ezt: :)


https://www.youtube.com/watch?v=D8bNtbG8baQ

2019. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Ha középiskola, akkor sajnos a körzeti "gagyi" iskolába kerülsz így.
2019. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó tévedett. Nem kell feltétlenül "gyűjtőbe" menned. Az Oktatási Hivatal honlapjáról másoltam ki a rendkívüli felvételi eljárás szabályait. Jelenleg még csak a tavalyi van fenn, de május elején az idei is elkezdődik. Sok sikert!



Amennyiben a tanuló az általános felvételi eljárás időszakában nem nyert felvételt egy középfokú intézménybe sem, vagy felvételt nyert, de bármilyen okból megváltoztatja döntését úgy rendkívüli felvételi eljárás során egyénileg, közvetlenül az általa választott középfokú iskolában való jelentkezéssel, egyeztetéssel kérheti felvételét bármely olyan középfokú intézménybe, amelynek az általános felvételi eljárás lezárulása után maradtak betöltetlen férőhelyei.


A rendkívüli felvételi eljárás már nem része a középfokú intézmények felvételi információs rendszerének (KIFIR), de az Oktatási Hivatal segítséget nyújt a kereséshez az általános iskolák, a szülők és a tanulók számára a középfokú intézmények által a rendkívüli felvételi eljárásban meghirdetett férőhelyekről.


A rendkívüli felvételi eljárásban való részvétel módját és feltételrendszerét a fogadó középfokú iskola igazgatója határozza meg. Az intézmény vezetőjének pozitív döntését követően a tanuló beiratkozhat a középiskolába.

2019. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!