Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valószínűleg megbukok életembe...

Valószínűleg megbukok életemben először, hogy lehet ezt átvészelni?

Figyelt kérdés

Mérlegképes könyvelői képzésen nem lesz meg az évvégi jegy egy tantárgyból. Nem egy könnyű képzés, és van egy nagyon bunkó tanár.

Eddig nem azt mondom, hogy jó tanuló voltam, de nem kellett aggódnom a bukás miatt.

Hogy lehet ezt majd minden ismerősnek, családtagnak, barátnak elmondani, hogy hát sajnos nem mehetek vizsgázni. Anyukámnak meg a barátomnak már elmondtam, nem róluk van szó, ők tudják, hogy nem azért buktam meg mert hülye vagyok, meg nem kell félnem, hogy a hátam mögött kibeszélnek. Viszont mindenki más esetében ezektől félek.

Szívem szerint ki se mozdulnék addig otthonról, míg mindenki el nem felejti, hogy én valaha is jártam erre a képzésre.

Még egy ideig nincs gond, de majd lassan már elkezdik kérdezgezni, hogy na mikor is lesz a vizsgám meg ilyenek.

22/L


2019. ápr. 24. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen képzés esetén nem úgy van mint az egyetemen, hogy akkor újra megcsinálod a tárgyat és kész? Legrosszabb esetben később végzel, pénzügyileg szívás, de max fél évvel később lesz meg a papírod. Simán lehet mondani hogy sajnos nehéz volt a tárgy, a tanár se volt megfelelő és ezért nem kaptál aláírást hogy vizsgázhass.


Sajnos én is csúsztam egyetemen egy szemesztert, tudom mennyire bosszantó, de utólag majd úgyis rájössz hogy semmit nem jelent egy ilyen bukás. A végén meglesz a papírod, elhelyezkedésnél úgyis ez számít és nem az hogy minden tárgy elsőre összejöjjön. Ha valaki ilyen miatt kibeszél az meg magát minősíti. Legalább próbálkozol, hogy legyen egy végzettséged, nem egy könnyű szakma ez, nincs semmi szégyelni való egy ilyen bukásban. Sírd ki magad ha az segít aztán fuss neki újra.

2019. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is ha valószínűleg buksz meg, akkor tegyél róla, hogy ne bukjál. Hol van még az évvége. Kérjél segítséget a többiektől és a tanártól.

Ha meg mégis megbuksz, akkor simán megmondod, nem te vagy az egyetlen a világtörténelemben. Ne keríts neki nagyobb feneket, mint amekkora ügy. Nem sikerült ez a tantárgy, mert nehéz. Megesik. Meg azt se gondold, hogy annyira érdekel másokat a te tanulmányi előrehaladásod. Magadnak te vagy a legfontosabb dolog a világon. Más számára nem körülötted forog a világ, mindenkinek megvan a maga élete és maga baja. Tán még el is felejtik, ha elmondod nekik.

2019. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez ilyen :) Én kb. húsz éve csináltam, akkor a megyében az iskolarendszerű képzésben mindenki kivétel nélkül megbukott a gyakorlati vizsgán. Egy gordiuszi csomó volt: a cég alanyi ÁFA-mentesből ÁFA-körössé vált, szintén év közben, de más dátummal kft-ből rt lett, (részben) apport-tal törzstőkét emelve, közben évváltás, mindenféle határidős számlák (előlegszámla, halasztott fizetési határidős számla, veszteségként leírt lejárt tartozás mégis beérkezik), visszáru, garanciás visszavásárlás, váltóval fizetés - ilyenekben még a gyakorlott könyvelők is gyakorlatlanok (meg is buktak ők is), mert ezek igen ritka esetek, főleg így együtt.


A tanfolyami képzésben, ahová én jártam, átment pár ember, de egyesek csalással: az írásbelin nem nagyon írt a lapjára semmit, aztán gondolom délután kipótolták a megoldókulcs ismeretében...

Azóta szereztem egy második diplomát is kitüntetéses oklevéllel, tehát nem vagyok hülye, és erre ezt szoktam felhozni bizonyítékként, így én inkább viccesen szoktam ezt kommunikálni, de szegények, akik két évet jártak nappalin iskolarendszerben a semmiért, ők nehezebben emésztik ezt meg.

2019. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan gondolod?!

Mit fognak szólni?

Ki nem sz.rja le ?!

Aki beszól próbálja letenni, ha annyira okosnak képzeli magát!

Amúgy meg inkább amiatt fájjon a fejed,hogy csinálhatod újra...

2019. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!