Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Belefáradtam a tanulásba 27...

Belefáradtam a tanulásba 27 évesene (F) Hogyan tudok átjutni ezen a holdponton?

Figyelt kérdés
Azt hiszem életkorom vagy én magam elértem az a határt ami után már nem akarok tanulni. 27 évesen semmi kedvem, erőm és energiám nincs arra hogy leüljek olvassak és jegyzeteljek. Vizsgára való készülés is nem más mint nyüglődés és szenvedés. Az a legrosszabb, hogy olyan tantárgyaim vannak PhD ami teljesen ellentétes az érdeklődési körömmel. Kutatási témám is hadtörténelem de vizsgáznom egyháztörténelemből és néprajzból kell. Mit csináljak, hogy valahogy túléljem ezt az egészet?
2019. máj. 8. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát vagy kiszenveded vagy ott hagyot. Én is 27 éves vagyok és még tanulok, de már nagyon nincs kedvem ehhez. Van egy pont amíg az ember lelkesen tud tanulni, de egy idő után már nem. Valami motivációt kell találni szerintem, ami előre visz és akkor nem lesz semmi gond.
2019. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia ne haragudj hogy nem ide illik a kérdésem kedves kérdező. Én most érettségizek es ha minden jól megy akkor egyetemre is felvesznek történelem szakra. Azt irtad kutatási teruleted hadtörténelem. Ez engem nagyon érdekel megszeretném kérdezni hogy nekem milyen utakat kell majd kitaposnom hogy foglalkozhassak hadtörténelemmel ? Többször feltettem már hasonló kérdést ide de érdemleges választ nem nagyon kaptam most ugy megörültem kiírásod láttán🤗 Válaszod előre is köszönöm
2019. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tudományos pályán akarsz mozogni, vagy egyetemen tanítani, akkor nincs más lehetőség, mint végig csinálni. Esetleg 1 félév kihagyás kellene, hogy mással is tudj foglalkozni, mert kiégtél.Sportolni sem ártana és jót tenne a jóga vagy a meditáció is. /a lányom pszichiáter orvos, szoktunk ilyen témákról beszélgetni, ezek az ő javaslatai ilyen esetekre.
2019. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-nek: történelem alap, majd mesterszak kell hozzá minimum
2019. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!