Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A PTE kollégiumaiban van arra...

A PTE kollégiumaiban van arra lehetőség, hogy egyedül lakj a szobában?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 2-3 fős szobák vannak, vannak külön pároknak is és, ha megvan a max. létszám, akkor lehet együtt jelentkezni és lefoglalni a szobát/blokkot. Viszont azt nem tudom, hogy egyedül lehet-e? Ha kifizeted a 2 fő árát, nyilván. Erről van valakinek információja?
2019. máj. 26. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Miért akarsz egyedül?
2019. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából semmi extra, csak szimplán kényelmesebb lenne. Volt már egy-két lakótársam és rájöttem, hogy mindig ugyanazok a dolgok zavartak, amiket nem nagyon lehet kiküszöbölni egy szobában lakva. El lehet viselni, de hosszú távon nagyon nem jó. Szóval szívesebben laknék egyedül, hogy legyen egy saját szobám, viszont a koliszoba olcsóbb lenne, mint egy albérlet.
2019. máj. 26. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. A kollégium arra való, hogy olyanok menjenek oda akik messze laknak és nincs pénzük albérletre. Ha ezt meglehetne csinálni, hogy kifizeted mind a két helyet, hogy egy szobád lehessen akkor ezt kb minden hallgató megigényelné, hiszen így is sokkal olcsóbban jönne ki mint a kollégium, csakhogy ilyet nem lehet, mert akkor másnak nem jut kollégiumi hely. Így is hiány van kollégiumi helyekből, ilyen állapotok mellett nem is értem, hogy gondolhatod komolyan ezt a kérdést.


Természetesen ha van 2 fős szoba abba elmehetnek ketten akik kapcsolatban vannak egymással, de azok ugye nem veszik el a helyet senki elől, meg azok se akik barátokkal foglalják le a szobát, szóval ez nem hasonlítható össze.

2019. máj. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem is hasonlítottam össze, csak leírtam, hogy tudom, hogy ezekre van lehetőség, viszont azt még nem kérdeztem meg és nincs is semmi információm arról, hogy egyedül lehet-e lefoglalni egy külön szobát, kifizetve a díját. Én a logikádat is értem, hidd el, hogy nem te világosítottál fel. Viszont más egyetemről hallottam már ilyet, hogy meg lehet csinálni és arra voltam kíváncsi, hogy a PTE-vel kapcsolatban tud-e bárki konkrét információval szolgálni.
2019. máj. 27. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Semelyik egyetemen nem lehet ezt megcsinálni, az persze elképzelhető, hogy hallottál arról, hogy létezik ilyen, hiszen sokan vannak akik jóban vannak mondjuk a HÖK-ösökkel és kiügyeskednek maguknak ilyeneket, meg szociális támogatást amikor nem is jogosultak rá és hasonlókat. Esetleg még akkor történhet ilyen ha az adott egyetem kollégiumába kevés a jelentkező és nem tudják feltölteni a helyeket, de ilyen kollégium nagyon kevés van, és a PTE egyik kollégiuma sem tartozik közéjük. Ha neked nincsenek ilyen kapcsolataid, nem fog összejönni.
2019. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!