Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a matek már?...

Miért nem megy a matek már? Hogyan tudnék ezen segíteni vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy miért nem értem úgy alapból, vagy nem arra hogy kezdetektől nem értettem. Régen, általánosban a kisujjamból kiráztam a bonyolult példákat is, versenyekre jártam (volt hogy megyei szinten 10ik lettem), a tanár sokszor plusz feladatokat hozott nekem meg hasonlók.

Középiskola... kettes vagyok belőle. Soha nem tanultam matekot, most tanulok, gyakorlok és hasonlók, de egyszerűen nem megy. Folyamatosan rossz jegyeket kapok, az órán a feladatokat nem mindig tudom megoldani, sokszor meg sem értem őket. Ennek ellenére ha otthon csinálok matek feladatott azt megtudom oldani, ha versenyre megyek még mindig benne vagyok a top 10-ben, a logikai feladatokat nagyon könnyen megoldom.

Valahogy a nevezetes azonosságok és az egyenetek nem akarnak menni, annak ellenére, hogy régebben az akkori nehéz feladatokat megtudtam oldani, még ha egyenletes is volt. Értem én, hogy a középiskolai nehezebb, de azért szerintem egyáltalán nem reális, hogy ennyi csúsztam lentebb... rettenetesen nyomaszt ez az egész.


Bocsi, ha nyafogásnak tűnik.



2019. jún. 6. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az alapoktól kéne elkezdeni újra tanulni. Ha valamely anyagot nem értesz, akkor nem az adott anyaggal van problémád, hanem azzal, hogy az előtte tanult dolgokkal sem vagy még tisztában.


Sok gyakorlással feljesztheted magad. De ezt tényleg csak úgy lehet, hogy leülsz és gyakorolsz.

2019. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Nevezetes azonosságokkal konkrétan mi a probléma? tök logikus, levezethető dolog.
2019. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!