Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anya nem érti ez az egész...

Anya nem érti ez az egész érettségit hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Tavalyelőtt érettségiztem angolból 3 lett

Anya most meg el akar küldeni alapfokú angol tanfolyamra merthogy az nyelvvizsgát add alapfokon

De ha az érettségim 3 lett az már egy alapfoknak számít nem?


Régen én jobban szerettem a németet 8 évig azt tanultam nagyon jól ment de már semmit nem tudok belőle


Álljak neki újra az angolnak vagy válasszam a németet



2019. jún. 7. 02:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
24%

Alapfokúnak biztos, de szerintem még középfokúnak is.

Én a németet választanám a helyedben!:)

2019. jún. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Általánosba 8 évig német

Középsuliba informatika miatt angolt kellett tanulni 3 lett az érettségi


Jobban szerettem a németet de már az alapszavakon amit szerintem egy 4 osztályos gyerek is tudd több nem megy


4.5 hónap ez a tanfolyam és nem tudom hogy az alapoktol kezdik-e vajon

2019. jún. 7. 03:43
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Alapfokú nyelvvizsgát tenni semmi értelme. Ha tanfolyamra mész vagy hobbiból csináld (lásd német) vagy a középfok legyen a cél.
2019. jún. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Csak alapfokon indul.

Angolbol érettségiztem és most fel tudnám frissíteni és tudnának segíteni is.


Németnek jobban örülnék mert jobban szerettem de annak 12 éve és félek hogy nem menne úgy és segítséget se kapok

2019. jún. 7. 06:00
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Emelt szintű ötös érettségivel kaphatsz középfokú nyelvvizsgát. Az alapfokú nyelvvizsga pedig kb. semmire se jó.
2019. jún. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
91%
Az alapfokú nyelvvizsgát is figyelembe veszik, ha munkát keresel, illetve valamennyivel több fizetést kaphatsz. Én ilyenről nem tudok, hogy most az érettségi alapfokúnak számít. Amikor én diplomáztam, elég volt az alapfokú ahhoz a szakhoz, amit végeztem, de az kellett. Hiába érettségiztem angolból 3-ra, németből pedig 4-re, nem mondta senki, hogy alapfokúnak számít, de lehet, hogy más a rendszer, mint 20 évvel ezelőtt.
2019. jún. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
65%

[link]

Középszintű érettségi 40-59% Közepes (3)

Emelt szintű érettségi 33-46% Közepes (3)


[link]

Érettségi vizsga és a nyelvvizsga kapcsolata

Milyen eredményt kell elérni az érettségi vizsgán ahhoz, hogy az érettségi bizonyítvány/tanúsítvány nyelvvizsga-bizonyítvánnyal legyen egyenértékű?


Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet (a továbbiakban: vizsgaszabályzat) 45. § (4) bekezdése alapján a vizsgázó érettségi bizonyítványa, tanúsítványa, ha idegen nyelvből, illetve a nyelvoktató kisebbségi oktatásban nemzetiségi nyelvből emelt szintű érettségi vizsgát tett, és sikeresen teljesítette az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét a részletes követelményekben meghatározott módon,

a) ha legalább 60%-ot ért el, középfokú (B2) komplex típusú,

b) 40-59% elérése esetén alapfokú (B1) komplex típusú, államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül.


Gyaníthatóan középszinten érettségiztél közepesre, akkor az angol alapfokkal egyenértékű. Ergo, nyilván ne angol alapfokú tanfolyammal kezdd el! Idő és pénzpazarlás.

Az angol fontosabb, mint a német, abból minimum középfokra el kell jutni. Könnyebb a gyakorlása (könyvek, sorozatok, stb.)

Ha ennyire szeretted a németet, akkor azt kezd el alapfokon, és majd elkezded az angolt menet közben másik kurzuson felgyúrni középszintre. Elférnek egymás mellett. Mire a németből alapfokon leszel megint, az angolból középfokon. H,Sze-jársz angolra, K,Cs németre. A Katedrába sok csinos 18+-os csaj jár.


És még valami. Soha ne keressetek rá az információkra a Google-ön b+, még megtalálnátok!

2019. jún. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem 12 éves vagy, ne anyád döntse már el, ha a német tetszik és azt tanulnád, tanuld azt.

Az angol alap felesleges, akkor már inkább közép, vagy kezdj egy ritka nyelvet ami keresett.

Mi leszel? Ahhoz mérten válassz nyelvet, egy informatikusnak kell az angol.

2019. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű érettségi ugyanolyan nehézségű, mint az alapfokú nyelvvizsga, de mégsem egyenértékű a középszintű érettségi az alapfokú nyelvvizsgával, csak a legalább 60%-os emelt szintű érettségi egyenlő a középfokú nyelvvizsgával. (Amúgy ha csak 3-ast kaptál, vagyis csak a 40%-ot érted el, a 60%-ot nem, akkor főleg nem bizonyítja a középfokú érettségid az alapfokú nyelvtudást, mert valószínűleg 60%-ot kellett volna elérned rajta ahhoz, hogy egy alapfokú nyelvvizsgán is átmenj.)
2019. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
A középszintű érettségi kb. az alapfokú nyelvvizsga szintje, de nem adja meg azt automatikusan. Ha az emelt szintű érettségid minimum 60% (ötös), az egyenértékű a középfokú nyelvvzgsgával.
2019. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!