Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Info / mérnök szakosok, ti...

Info / mérnök szakosok, ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy egyedül vagyok azzal ,hogy mindig beszologatnak azért mert nem a BME-n tanulok ? (Akár rokonok ,akar ismerősök ) és a vicc az ,hogy olyanok is ,akiknek az erettsegijuk sincs meg.


Illetve ,akik a BME-n/ ELTE-n tanulnak ,toluk is kérdeznem,hogy ti is lenezitek azokat ,akik esetleg vidéki egyetemen tanulnak a fent említett szakokon?



2019. jún. 10. 19:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

Sok ember vágyik arra, hogy elismerjék őt személyesen mert a legnevesebb egyetemek egyikére jár. Egyfajta belső megfelelési kényszer, így ha valaki máshol tanul akkor lenézi, beszól neki mert így próbálja maszkolni azt hogy valójában fél attól hogy azok a másik egyetem hallgatói lehet jobbak a szakmában mint ő. (Már akik komolyan gondolják hogy a vidéki egyetemek semmit sem érnek)

Akik pszichológiailag stabilak azokat nem érdekli az ki hova jár.


Egyedül az számít a végén, hogy Te egyedül mire vagy képes. Ha tehetséges vagy és emelett szorgalmasan tanulsz is illetve hivatásként tekintesz a szakmádra akkor egyáltalán nem fog számítani hol végeztél. Főleg mérnöki és infós képzéseken nem, hiszen a természettudomány mindenhol ugyanúgy működik. Persze mindenhol kicsit más szemlélettel oktatnak, esetleg vannak más tárgyak is, de végeredményben ugyanúgy mérnökök lesztek.

A munkahelyen meg úgy is csapatmunka van, ahol ha még mindig az érdekel valakit ki hol végzett és komolyan lenézi a nem elit egyetemen diplomázottakat annak nem lesz hosszú élete egyik melóban se.


Csak tanulj nyugodtan, nem érdekes ha beszólnak. Majd lehet az arcukba lengetni a végén hogy te kivagyiság helyett tisztességesen tanultál, karriert építettél.

2019. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

#10

Én nem felesleges szivatásnak látom, mivel más egyetem meg kb. nincs elvárás. Egyik ismerőösöm bme mérnökinfo első félévét 4-esre csinálta meg. Átment a debreceni egyetemre szintén mérnökinfora és kb. bejárás/tanulás nélkül szerezett 5-ösöket.

A bme szivatása készít fel arra, hogy a piacon valaki könnyen vegye az akadályokat.

2019. jún. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12 Bejárás nélkül a BME-n sem olyan nehéz 5-ösöket szerezni, persze erősen tantárgyfüggő. De azt, hogy "tanulás nélkül" átmenjen vki egy vizsgán, azt azért elég erősen kétlem.


BME-n a Videotórium egy ilyen kísérlet volt, kár hogy a kar továbbra is a bejárás fontosságát hajtogatta. Videotórium és wiki segítségével csináltam meg 4 tárgyat, és ezekből a mai napig több tudásom van, mint mikor a jegyzetek alapján kellett vmit megtanulni. Bejárni első 2 félév után nem nagyon volt értelme: jegyzet + gyakorlás (wiki). Ezt otthon is meg tudom csinálni. A laborokat persze nem. Konzira menni persze, ha marad kérdésed, ajánlatos. De akkot lesz jó kérdésed, ha eleget gyakoroltál, olvastál, készültél. Az a nehéz tárgy - bármelyik egyetemen - ahol zavarosak a követelmények, nincs jó e-jegyzet (csak rossz minőségű diák), és az oktatók még szemetek is...

2019. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!