Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mennyira számít...

Egyetemen mennyira számít elítélendőnek, ha megbuktam egy nehéz tárgyból?

Figyelt kérdés

Sajnos nem kezelem túl jól az ilyen helyzetet, mivel bűntudat gyötör, hogy a szüleimnek sok munkájába került anno, hogy ebbe a helyzetbe kerüljek, hogy egyetemre járhassak. Egy nehéz tárgyról van szó, 60%-os a bukási arány, előtte nagyon sok vizsgám volt, nem maradt elég időm erre a tárgyra. 1 félév múlva tudom felvenni. Teljesen belefáradtam a tanulásba, nem maradt bennem elég erő ehhez a tárgyhoz.

20L ( Corvinus)



2019. jún. 11. 23:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%
Dehogy járok a BME-re. Félreértés ne essék, nem azt mondtam, hogy a corvinuson hülye emberek vannak, sem azt, hogy a diplomájuk semmit nem ér(bár ezzel lassan lehet vitatkozni mert sokan mondják hogy az egyetem mellett menjenek el dolgozni és előadásokra mert a diploma mögött nem sok tudás lesz, az oktatás nem olyan szinvonalu mint anno) Egyszerűen csak az, hogy ott elhiszik az emberek hogy ők mekkora nehéz és elit helyre járnak, miközben vannak sokkal nehezebb egyetemek, ahogy te is mondtad, ahol szétszivatnak, pl jogi vagy műszaki. Azzal van a bajom, hogy egy ismerősöm pl statisztikáját 90% felettre írta és egyből ő lett a megváltó, csak a közgáz, én atomfizikus vagyok mindenki sz*r. Kíváncsi lennék elétolnék egy polgárjogot vagy BME-s matekot azt hogyan csinálná meg. Nem kell elhinni azt, hogy te vagy a király és mindenki hülye ha valahol jó vagy... Egyszerűen nekem ezzel van a bajom, hogy a többi egyetemhez képest a corvinus simán hozható, nagy energiabefektetés nélkül, mégis az ottani emberek el vannak maguktól alélva, hogy oo mikro oo stat, a műszakisok kockák, a jogászok beképzeltek, ők csak magolnak nem kell hozzá logika. Elárulom, kell és igen hadd legyenek beképzeltek mert ők nem csak beadandókat irnak és nem lehet egy hetes kurzussal kiváltani egy tárgyukat mint a corvinuson. És igenis legyen a másik is megbecsülve, elismerve, ha egyértelműen nehezebb szakra jár. Elismerem, én nem tudnék foglalkozni pl a közgázzal, tanultam énis egyetemen bár semmi szükségem nem volt rá mégis megcsináltam. Nem szeretném ha ezzel kéne foglalkozni, elismerem hogy én ezt folyamatos tanulással hoznám és lehet ugyse a legjobb eredménnyel, de ennél vannak más területen sokkal nehezebb tárgyak amiket megcsináltam és kivancsi lennék a corvinuson hogy tanulnák. Ha becsülettel lehoznák közepes eredménnyel akkor azt mondom okés, szapuljál nyugodtan, nem vagytok szabadidőközpont. Viszont ameddig csak azt látom hogy csak a közgáz a király, mert én kiváltottam egy tárgyamat két beadandóval és a zhm max pontos mert a tanár kiment a teremből, addig senki ne sírjon, hogy nehéz az egyetem
2019. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

Lényegtelen hogy kimegy-e a tanár vagy sem. Magadért tanulsz, azért mert elvileg érdekel a szak. Aki puskából meg csalásból csinálja meg az egyetemet és valójában nem érti a tanultakat az úgy is meglátszik majd a szakmában. Szóbeliken, ráépülő tárgyakon meg záróvizsgán úgy is kiderül minden. Csak persze ezt nem mindenki így fogja fel, mert a közoktatási mentalitás van sok emberben (amiért nem hibáztatok senkit, hiszen 12 évet húzott le ott mindenki)


Villanyon vagyok amúgy.

2019. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Sztem teljesen hülyeség bárkinek többre tartania magát az alapján milyen szakra jár, legyen az bármi, nem az teszi az embert. Persze legyen rá büszke, a legtöbb ember tiszteli is a mérnököket egyébként. Véleményem szerint ha vki tényleg arra született amit a egyetemen tanul, akkor a tanulmányait egyszerüen nem fogja fel nehéznek (még ha az átlagnak az is lenne), mert ez érdekli, erre fogékony, és nem érez rá késztetést hogy könnyebb szakokra járókon vezesse le az ebből eredő frusztrációit.
2019. jún. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Beképzelt idióták meg mindenhol vannak :D.
2019. jún. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz, ez úgymond az egyetemi élet szerves velejárója, minden egyetemista megtapasztalja ezt legalább egyszer. Akkor kell szégyenkezni, ha ez úgy eltántorít téged, hogy emiatt abbahagyod, de ez a veszély szerintem nálad nem áll fenn :) Legközelebb felveszed a tárgyat újra, leteszed a vizsgát, és kész :)
2019. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is Corvinusos vagyok és tudom, hogy melyik tárgyról beszélsz sajnos. Nekem épp, hogy meglett, de már most látom, hogy a ....2 nem fog sikerülni, főleg ebben a rendszerben. Online oktatás-tantermi vizsgák. Ha szeretnél beszélni, szívesen meghallgatlak. Amúgy se tartozom a Corvinusos nagymenő bulihuligánok közé és teljesen megértem az elkeseredésedet. Nálam is a tanulás az első. Hátha tudnánk támogatni egymást!

2020. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: 20L
2020. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindenből megbuktam és egy csepp lelki fordalásom sincs mert egy szar volt a szak.Mondjuk lehet könnyüekből nem hiszem
2021. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem a szak volt "szar", te vagy gyépés :)
2021. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!