Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontszámításban valaki tud...

Pontszámításban valaki tud tanácsot adni esetleg, melyik a reális eredmény?

Figyelt kérdés

Eredetileg gyógyszerészetire jelentkeztem, ezért két emelt érettségit kellett tennem,a bioszom 57% lett,a kémiám 30%, és mivel a többi se lett igazán jó, úgy számoltam ,csak 317 pontom lenne (nyelvvizsgáért járó 28 és bioszért járó +50ponttal együtt) ,ennyivel pedig esélytelen bejutni, ezért kitöröltem a jelentkezésem és a 2-nak megjelölt szakra maradtam feljelentkezve,már igazából nem is bánkódom ezen, szerintem ott is jól fogom magam érezni. Ez nem más mint az orvosi képalkotó és diagnosztikai analitikus alapszak.

na már most, ugye nekem van két emelt szintű eredményem, azonban az említett szakon nem követelmény emelt szintű érettségi, csak választható ,de igény szerint középszinttel is lehet jelentkezni.Ezeket fogadják el :biológia,informatika,kémia,fizika,magyar nyelv-és irodalom,egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy,legalább 5féle nyelv,vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy, ezek közül BÁRMELYIKBŐL elfogadják az emelt ,illetve a középszintűt, mindössze annyi a kikötés hogy legyen meg ezek közül legalább 2.

Na hát akkor gondolom a két legjobban sikerültet fogják beszámítani, nekem az az angol és a magyar (89 és 74%-osak lettek) ,viszont akkor a biológiának a plusz 50 pontját bele fogják számítani az összpontba? vagy ilyenkor a bioszt is kell vinnem az angol mellett?

Ha jól tudom, pontok tekintetében nincs jelentősége hogy közép-vagy emeltszintű a vizsga, ugyanannyi pontot ér.

Nekem az emelt biosz+angol kombóval számolva 382 pontom van (kémiát az érettségi átlagba vétel miatt 376), viszont ha az angol+magyarra nézem akkor 399(kémiát is számolva 393).

Még az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor az érettségi átlagomat mind a 6 vizsgatárgyamból számolják,vagy csak ötből; illetve a felvire mennyi idő alatt kerül feldolgozásra az összes dokumentum, és számítódnak ki a pontjaim?

nagyon szépen köszönöm !!



2019. jún. 24. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A plusz 50 pontot csak akkor kapod meg, ha azt a bioszt írod be a két tantárgyhoz.

A többit nem tudom, de a felvi a neked legkedvezőbb megoldással fog számolni.

2019. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi átlagot az 5 legjobb eredményből számolják. (Igen, nem számít ebben az esetben, hogy közép vagy emelt.)

Az emeltre csak akkor adják meg a +50-et, ha azt is viszed.

2019. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!