Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha újrakezdhetnéd az életed,...

Ha újrakezdhetnéd az életed, vagy ha most állnál pályaválasztás előtt, milyen szakra mennél?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 21:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Politikusnak, orvosnak vagy tanárnak. :D Rágyúrnék az idegen nyelvekre, mint az állat...
2010. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
orvosnak, most próbálom megvalósítani az álmom :)
2010. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Nőgyógyásznak. Hülyére keresném magam.
2010. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó: Meg hülyére dolgoznád magad.

Ugyanúgy döntenék, mint ahogy döntöttem egy évvel ezelőtt. Orvosi:)

2010. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elértem bizonyos szintet (mint az én nőgyógyászom, akinél szültem, aki egyébként szintén nő), már megtehetném, hogy csak heti 4x rendeljek a magánrendelőmben, és már szülést se vállaljak. :) (Ha látnád, mit "dolgozott" össze.... )
2010. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi. Kár, hogy már nem kezdhetem újra az életemet...
2010. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Én nem a szak kiválasztását változtatnám meg az életemben, hanem azt, amikor általános negyedikben duzzogtam, hogy nekem miért olaszt kell tanulni második idegen nyelvnek. Ezt változtatnám meg, és megtanulnám, hogy ne most, 23 évesen kelljen elkezdeni. Általánosban ugyanis egy év után elintéztettem, hogy ne kelljen tanulno második nyelvet (amúgy nem volt kötelező, csak abbahagyni nem lehetett elvileg, ha valaki elkezdte).


Amúgy én, mint örök újrakezdő, most választottam azt a szakot, amiről hosszú éveken át hagytam magam lebeszélni. Most végre jelentkeztem szociális munka szakra, amiből tudom, hogy sosem fogok meggazdagodni, de kb. 13 éves korom óta ezt akarom csinálni. 10 éven át hallgattam, hogy ne, az elmúlt 5 évben fokozottan (és nem csak a pénz miatt, hanem más okokból is próbálták elvenni a kedvem), de mostmár nincs más dolgom, mint a ponthatárokra várni.

Tudom, hogy ezt sokan nem tartják elég komoly szaknak, meg lenézik sokan ezt a hivatást, de nem érdekel, hiszen tényleg mindig ezt akartam csinálni :)

2010. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
én tutira a színművészetire mennék színész szakra. egyszer majdnem felvettek, de következő évben már nem erőltettem, inkább más pályát választottam. azóta is kicsit bánom, ha újrakezdhetném nem adnám fel ilyen könnyen.
2010. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

83%-os: Csak mire eléred azt a szintet addigra megőszülsz. Persze ha vkinek van tőkéje, vagy anyuci segge alá tolja a rendelőt az más:D

De azért hat év egyetem + 5 év szakvizsgáig...és addig bizony semmire nincs idő meg pénz.

2010. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Jobban rágyúrnék a törire, és jogásznak mennék.
2010. júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!