Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki egyetemre...

Miért akar mindenki egyetemre menni? Tehát majd lesz pályaválasztás szüleim azt akarják hogy egyetemre menjek de én nem inkább szakmát akarok tanulni.

Figyelt kérdés
Aztán úgyis hiány a szakma, ÉS akik kikerülnek a fele munkanélküliek... Meg már tucat közgazdász, ügyvéd, bölcsész van stb.. Köszönöm a válaszokat 18L
2010. szept. 1. 18:13
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Meg mindenki csak egyetemre akar, menni és ha nem sikerül kevés a pontja akkor meg sír.. Akkor minek kell menni egyetemre?
2010. szept. 1. 18:15
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Én eü szakközepet végeztem, nem sírom vissza.Majd jelentkeztem egy közgés fősulira, amit nem bánok. Így nem kell 12 óráznom 3 műszakban nyomnom, a sz@ros ágytálakat mosogatnom gumikesztyű nélkül és tűrnöm hogy a betegek leokádjanak... most már csak 8 órában kell ülve mosolyognom az ügyfelekre, tervezhetőbb lett az életem, ja és nem utolsó sorban 3x annyit keresek :) és kialszom magam.
2010. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem érzel kitartást a tanuláshoz, akkor felesleges, A kreditrendszer miatt az 5 év akár lehet 7 év is!


Ha a joghoz akarsz vmit konyítani a szakmád mellett is járhatsz OKJ-s tanfolyamra, az elég egy átlag embernek.

2010. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Részben elvárások miatt vannak ott ahol. másik meg h tanuljon a gyerek míg teheti. nah most itt lerak a gyerek szakközépben v szakmunkásban 1 szakmát. utána még megy egyetemre vmit tanulni. h legyen már 1 jó sulija is. Sztem felesleges.
2010. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
73%

minden évben van egy iskola divat.

Sok diák nem tudja eldönteni minek tanuljon tovább ezért egyetemre megy igy amig tanul van ideje gondolkodni, főleg ha a szülei finanszirozzák a tandíjt.

De sajnos sok ember van aki 1-2 diplomásan sem tud elhelyezkedni,mivel azt mondják neki "túlképzett vagy nem kellesz"


Ez a TE jövőd, elnőtt vagy TE döntesz, nem a szüleid.

Én nem megyek egyetemre, már most tudom. A szüleim pedig elfogadták. Holott nekemis fizették volna a tandíjt.


18/L

2010. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert mindenki tanulni akar, a kétkezi munka meg nem kell senkinek. Kommunikációt, andragógiát egyéb szakokat nagyon trendi tanulni, dolgozni meg milyen ciki mááár. Ennél csak a diplomabu zi szülő a rosszabb:S:S meg hát még mindig megvan az a tévhit, hogy aki diplomás tanul az könnyebben boldogul pedig dehogy :S

mondok egy példát. ÉN hülye állat jogot tanultam, egy ügyvédi irodában vagyok, és hidd el , nem tudom miből veszek kenyeret 9-én. szerintem anyukámtól kérek.

Az öcsém mezőgazdász, és ööööö a 2. házát építi. 17 éves kora óta dolgozik. Én október 1-én örökre elhagyom a jogi pályát egy fordítóirodában fogok dolgozni angol- finn fordítóként, a fizetésem triplájáért.Ennyit a tanulásról.

2010. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos a jogásznak igaza van.
2010. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Tudod, az a baj, hogy nagyon felhígult a felsőoktatás. Sok olyan ember is kiesik a felvételin, aki tényleg a megjelölt szakkal akar foglalkozni, és nem csak es-has beír v.mit. Ezért kéne szóbeli felvételiztetni. Máris kiderülnének a dolgok! A szakma tanulása nem rossz ötlet, de ha később mégis egyetemre, fősulira menni, akkor szerintem olyan szakmát válassz, ami egybevág a későbbi szakoddal, mert akkor kapsz érte pluszpontot, vagy olyat, ami hiányszakma. Erről listát találsz a neten, hogy milyen szakmákért kapsz milyen szakirányokra pontot. Szóval, ha kapsi diplomát, de mégsem tudnál elhelyezkedni azzal, nem lennél meglőve, mert volna szakmád is.

Én annak is gátat szabnék, amit sok egyetemista, főiskolás csinál, hogy vándorol szakról szakra, suliról sulira, de vagy nem végzi el az iskolát, vagy elvégzi, de épp, hogy csak sikerül. Kirúgnám az ilyeneket, mert csak viszik el a pénzt, és foglalják el a helyet mások elöl.

2010. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

*akarsz

*kapsz is

2010. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Az attól függ, hogy mi szeretnél lenni. Ha magad sem tudod, ha nincsenek céljaid, akkor akár az egyetemre való jelentkezés, akár egy szakma kitanulása is rossz döntés.


Ha már sejted, hogy mi az, amiben szívesen dolgoznál, akkor arra az irányba menj. Csak azért ne végezz el egy mérlegképes könyvelői vagy tb-asszisztensi OKJ-s képzést, hogy ne egyetemre menj.


Szerintem érdemes a kettőt egyszerre csinálni, s lehetőleg két különböző szakmából. Ha pl: jelentkezel közgazdász szakra, de tudod, hogy mellette szeretsz emberekkel foglalkozni, szereted a kreatív dolgokat, akkor elvégezhetsz egy masszőr, kozmetikus vagy fodrász tanfolyamot, s így tudsz választani.


Volt olyan ismerősöm, akit idén nem vettek fel arra az egyetemre, ahová szeretett volna menni, így a 2. helyen megjelöltre nem ment, hanem egy OKJ-t fog elvégezni (Jogi asszisztensit, mert jogász szeretne lenni)


Ha van célod, ha tudsz olyan OKJ-t, amit szívesen csinálnál (cukrász , szakács, fényképész, virágkötő stb.) akkor vágj bele. De előtte nézd meg, hogy melyek a hiányszakmák, mivel fogsz tudni elhelyezkedni.


Sok sikert!

2010. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!