Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok miért nem avatkoznak...

A tanárok miért nem avatkoznak közbe, ha egy diákot a társai szekálnak?

Figyelt kérdés
Lakótársam mesélte, hogy általános iskolát végig rettegéssel élte meg, és minden nap sírva ment haza, mert bántották. Szemüveges volt és kicsi, a folyosón elgáncsolták, a cuccait elvették és kidobták az ablakon, a kajájával dobálóztak meg kidobták a kukába, órán vizes papírgalacsinokkal köpködték, rágót tettek a hajába stb. Így ment ez osztálykirándulásokon is, a tanárok meg sosem avatkoztak közbe, mert a piszkálók a legjobb tanulók vagy tanárgyerekek voltak.

2019. júl. 7. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ugyanezek voltak, és ahogy elhallgattam, más sincs egyedül. Ha utánanézel, Amerikában meg minden más országban is nagy gond az iskolai zaklatás, nem csak nálunk. Az a baj, hogy a tanároknak semmilyen fegyelmezési eszköz nincs a kezében, mert sok mai gyerekben nincs semmilyen tisztelet sem mások, sem az idősebbek iránt, és az intő, magatartás egyes senkit nem hat meg. Nagyon szomorú ez :( Neveléssel kellene ezen változtatni, de sajnos elsősorban a szülőknek kellene, mert ők a minta, nem pedig a Mari néni az iskolában.
2019. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről eszközük sincs, néhány sor az ellenőrzőbe arról, hogy Pistikét megintem, sokak számára nem jelent semmit. Nekem van olyan ismerősöm, akinek a saját tanár anyja röhögte képen a szaktanárt, mert az figyelmeztetésben részesítette a gyereket. Fizikai fenyítés ugye szóba se jön... továbbá amikor ezek a szituk történnek, sokszor a tanár nincs jelen, úgymond nem bizonyítható a dolog, ha Pistike letagadja.

Engem is sokat bántottak általánosban, főleg alsóban, a tanító néni meg csak állt és nézett, nem tett semmit. Egyszer megelégeltem a dolgot és ellöktem a gúnyolódó gyereket. Betört a feje... most így utólag fogom fel, hogy mit is tettem, akkor ez számomra nem tűnt nagy dolognak. Nyilván semmi ilyen célom nem volt vele, nem gondoltam volna, hogy ilyen bénán esik el a nyomorult. Mivel a szülei belátták, miért tettem, nem lett belôle iskolai balhé. De lett eggyel több ok, amiért bánthattak. Úgyhogy nem jó vicc szemet hunyni ezek felett és tanárként úgy tenni, mintha észre se vennénk mi történik, baj is lehet belőle.

2019. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Mert nincsen megfelelő pedagógiai eszköztáruk hozzá, nem tudják, hogy kell. Nem elég kétes hatékonyságú büntetésimitációkat kitalálni, hanem közösséget kellene fejleszteni és érzékenyítő foglalkozásokat tartani, hogy a tanulók ne attól érezzék magukat jól, ha másokat szekálnak. Ebből a célból külön képzéseken kellene részt venniük a pedagógusoknak. De azért valamennyire javul a helyzet, legalább a téma fókuszba kerülése már megkezdődött.
2019. júl. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Mert a tanárok többsége le szarja mi van a diákokkal. Tiszelet a kivételnek ami nagyon kevés!!! Ezért le is lehet nyugodtan durrogni nem érdekel!
2019. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindig mindenki a tanárokat szekálja. Nem vagyok tanár, DE a magatartás mintát a gyerek otthonról hozza. Számos hasonló kérdést olvastam, hasonló válaszokkal és mindenhol a tanár a hibás, még véletlenül sem a szülő. A tanár dolga elvileg az hogy az adott anyagot érthetően megtanítsa nem pedig az, hogy neveljen. Az elsődleges szociális szintér a CSALÁD!
2019. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát, ha leköpik, lelökik a lépcsőn, ellopják a cuccait egy diáknak a többiek, akkor senki sem felelős, mert a tanár dolga, hogy magtanítsa a matematikát vagy a történelmet.
2019. júl. 31. 23:26
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös! Senki nem mondta, hogy a tanár a hibás. Maximálisan igazad van abban, hogy a szülőt kell pellengérre állítani, elvégre az ő nevelési elve mutatkozik be, mikor a kedves kisbabuskája szekál, bánt másokat. De ki adja a szülő tudtára, hogy baj van a gyerekkel, ha nem a tanár? Ki tud a sértett gyerek mellett tanúskodni, őt megvédeni, ha nem a tanár? Igenis a tanár dolga észrevenni, ha gond van valamelyik gyerekkel, az ő dolga közbeavatkozni, ha épp bántanak valakit és igen, az is az ő dolga, hogy értesítse erről a szülőket, még pedig oly módon, hogy a szülők nyilatkozzanak róla, mit óhajtanak tenni a gyermekükkel. Mert ha semmit, akkor lehet a tantestület elé vinni a dolgot, eldönthetik ők is.
2019. aug. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!