Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam. Menyjek pótvizsgára...

Megbuktam. Menyjek pótvizsgára? Adnak fizetetlen szabadságot munkában?

Figyelt kérdés

Szlovákiai magyar vagyok.


Már egyszer tavaj megbuktam fizikából, de sikeresen megcsináltam a pótvizsgát. Most ebben az iskola évben megbuktam szlovák nyelvből.

Beléptem állandó munkahelyre. LCD TV-t csomagolunk, 700€-ot kínáltak tisztában. Az első hónapban kaptam 12 napra 420€-ot, és a 2. hónapban kaptam szépen 734€-ot, egész hónapom le volt dolgozva, voltak túlórák, 10, 12 órát dolgoztunk. 8 órás a munka, 2 műszakos. Elégedett vagyok eddig a munkával. Hogy nehéz munka-e? 35-40 kg tv-t csomagolunk, aztán feltesszük a palettára, de meglehet szokni a munkát. Amit a kollektívet illeti, nagyon sok rossz akaratú emberek itt dolgoznak, mint pl. szerbek. Provokálnak, hülyét csinálnak belőlem, hülyéskednek (de mindennek megvan a határa). Határozott idejű szerződésem van, 1 évre adtak szerződést. Legelején megkérdezték tőlem, hogy mit tanultam, milyen a végzettségem. Van középiskolai érettségi nélküli végzettségem, adminisztráció a szakmám. Most ha megmondtam volna, hogy még járok iskolába, csinálom az érettségit, lehet fel se vettek volna, inkább hazudtam. Augusztus 20-án megyek allergológushoz, és 21-én lesz a pótvizsgám. Aztán arra kell számítanom, ha elmegyek pótvizsgára, és sikeresen megcsinálom, szeptemberben vár rám az érettségi szóbeli felelések.


Adnak szabadnapot? Vagy ki lehet cserélni a műszakot? Mert reggeli műszakos leszek, és ez nem felel meg. Nem tudom, hogy szeptemberben hány napos lesz a szóbeli felelések, még ők se tudják. Megéri elmenni pótvizsgára? Egyáltalán nem tanulok, mivel nincs nagyon időm, munkába járok, full fáradt vagyok mire hazaérek. És hogy őszinte legyek, lusta vagyok tanulni. Most volt 2 hét szabadom, az egész cégnek, nem tanultam, mert meg kell ezt nagyon gondolni. Őszintén legjobban attól félek, hogy nem adnak szabadnapot.


Mit tanácsoltok?


2019. júl. 21. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen lebetegedsz, ha nem engednek el szabira. Szerintem egy kicsit túlgondolod, azért ezzel a munkával nem az isten lábát fogtad meg.
2019. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem betegedek bele. :D csak el kell döntenem hogy vagy folytatom a sulit vagy kész vége
2019. júl. 21. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tanultál semmit - még a 2 hét szabadság alatt sem, akkor mi a kérdés? Teljesen felesleges szabadnapot kérni, ha nem tanultál, nem fogsz átmenni a pótvizsgán. Nem kell elmenni rá.

Dolgozzál és ne hazudjál, mert bajba keveredsz.

2019. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És vajon mit kellett volna mondanom? Hogy még tanulok? És ha nem vettek volna fel. Erről van a szó értesz te engem? :)
2019. júl. 21. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszoló nem arra gondolt, hogy belebetegedsz a pótvizsga gondolatába, hanem ha nem engednek el szabadságra, akkor elmész táppénzre..
2019. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy hogy gondolta. Csak a táppénz nem olyan egyszerűen megy. Papírom lenne orvostól, de akármikor jöhet ellenőrzés haza, és ha nem leszek otthon ? Mert táppénzra mennék az végett, hogy el tudhassak menni pótvizsgára. Már mivel megéri mit tanácsoltok? Várom a következő válaszolókat.
2019. júl. 21. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Bakker, ha nem tanultál, akkor minek mennél pótvizsgára?

Nincs értelme a kérdésednek. Nem kell műszakot cserélni, nem kell semmit mondani a munkahelyeden - egyszerűen nem mész el a pótvizsgára - kész.


Mégis honnan ment volna bele a tudás a fejedbe? :D

Vagy éjszaka a könyvet a fejed alá tetted és a tanyag hipp-hopp bekerült a fejedbe?

2019. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van a van szo hogy nem tanulnom meg, hanem arról, hogy adnak-e szabadot vagy sem
2019. júl. 21. 19:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt csak a munkahelyeden tudod megérdeklődni. Mondd azt, hogy családi okok miatt kéne arra a napra a szabi, vagy bármi.

Mindegy ha nem is tanultál, mindenképp menj el pótvizsgára, ha el sem engednek melóhelyről. Hátha kifogsz egy jobb fej tanárt és átrugdos.

2019. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!