Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ennek az értelmezési tartomány...

Ennek az értelmezési tartománya mi lehet? Én úgy állapitottam meg hogy 1<=x<6

Figyelt kérdés
sqrt(x^2+2x-3)/sqrt(-x^2+4x+12)
2019. aug. 16. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Az eredményed, szerintem is jó.
2019. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De amugy a feladat igy szol:


sqrt((x^2+2x-3)/(-x^2+4x+12))


De sqrt(a/b) egyenlö sqrt(a)/sqrt(b)


Szoval igy is jo a megoldásom szerintem nem??

2019. aug. 16. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:

A válasz... igaz:


[link]


(Bár az ábrát rosszul mutatja, lentebb írja az értelmezési tartományt.)


Viszont az eredetinek:

[link]


Az általad felírt azonosság csak akkor működik, hogyha a;b>0, tehát ha ezt alkalmazod, akkor adott esetben a keletkezett kifejezésnek változhat az értelmezési tartománya (és itt változik is), így az eredetit kell megoldani.

2019. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát ebben az esetben az sqrt(a/b) kell elvégeznem, úgy hogy az osztás értéke ne legyen negativ ugye?

Tehát nem sqrt(a)/sqrt(b) hanem sqrt(a/b)?

Köszönöm a segitséget.

2019. aug. 16. 23:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, pont így. Mert megeshet, hogy az eredetiben a számláló és a nevező is negatív, ekkor értelemszerűen a hányados pozitív lesz, amiből vonható négyzetgyök, viszont ha mindkettő negatív, akkor nem vonható belőlük külön-külön gyök, tehát az azonosság ott nem használható.
2019. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na igy már teljesen értem. Köszi szépen.
2019. aug. 16. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!