Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Teljes indukciós bizonyítás?...

Teljes indukciós bizonyítás? Egyenlőtlenség!

Figyelt kérdés

A gondot pont az egyenlőtlenség okozza..egyenlők esetén betudok bizonyítani teljes indukcióval.


A Feladat :


1 + 1/gyök(1) + 1/gyök(2) + 1 / gyök(3) + ... + 1 / gyök(n) <= 2*gyök(n+1)


Megnéztem n=1,2 -re jó volt..feltételeztem hogy bármely k valós számra igaz..és k+1 -re ugrottam


Ekkor az alábbi jött ki :


1 + 1/gyök(1) + 1/gyök(2) + .... + 1/gyök(k) + 1/gyök(k+1) <= 2*gyök(k+2)


De most az elejére az (1 + 1/gyök(2) + ... 1/gyök(k)) behelyettesíteni az előző 2*gyök(k+1)-et akkor felborulna az egyenlőtlenség..hiszen a 2*gyok(n+1) az nagyobb az állítás szerint.. Ezért nem értem milyen alkot kellene ebből kihozni?


Válaszokat előre is köszönöm !



2019. aug. 31. 10:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akkor a második hozzá szóló hibásat írt azzal , hogy kivonat egymásol ?

Nekem azóta is fut a program, hogy igaz e az állítás.

For ciklusba 9 milliárd-ig futtatva még igaz,de már csak pár tizeddel.

2019. aug. 31. 23:23
 12/14 A kérdező kommentje:

Most megpróbáltam felírni igy :


1+1/gyök(1)+..1/gyök(n) <= 1+1/gyök(1)+...1/gyök(n+1) <= 2*gyök(n+1) + 1/gyök(n+1) <= 2*gyök(n+2)


Megpróbáltam az utolsó egyenlőségből kiindulni , ám az sem teljesült.. Vagy én rontok el valamit vagy nem tudom.

2019. aug. 31. 23:39
 13/14 dq ***** válasza:

Talán rosszul fejeztem ki magam.

Bármely két, egyenlőségjelet vagy ilyesmit nem tartalmazó kifejezést ki lehet vonni egymásból. De a különbség nem tartalmaz egyenlőtlenségjelet, és pláne nem lesz bizonyítva.


A #3 jól leírt egy bizonyítást. Amit a #6-ba írtál az nem jó. Szerintem fuss neki a #3-nak újra.

2019. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mondanám hogy értem..de nem..leírnád akkor a 3.ban szereplő bizonyítást és az enyém között a hibát ?
2019. szept. 1. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!