Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tényleg ilyen nehéz az egyetem?

Tényleg ilyen nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés

Mindig azt hallom az egyetemről, hogy az egyetemisták alig bírják tartani a tempót...Nincsenek jegyzeteik, csúsznak...

Ez azért van mert tényleg nehéz tartani a tempót, vagy azért mert ezek a diákok, nem jegyzeteknek/ nem figyelnek órákon?

Ha szorgalmasan jegyzetelek, és óráról-órára tanulok (gimnáziumban sikerült, pedig ott olyan tantárgyak is voltak amiket gyűlöltem), akkor is érhet meglepetés?

(Másodlagos kèrdés, mit ajánlatok jegyzetelésre..: Laptop, vagy füzet?)

Köszönöm a válaszokat


2019. szept. 2. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Kommunikáció? Ne viccelj! Ez egy mesebeli álom. Kár, hogy a piacképességére ez nem mondható el...
2019. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%
Itt Magyarorszagon egy egyetem nehezseget, elismertseget, a szivatas nagysaga, es a reklam hatarozza meg.
2019. szept. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg sok múlik az oktatón is. De 1-2 alaklom után ki fog derülni, hogy érdemes e bemenni az előadásra vagy sem.

Én minden félév elején elolvasom a honlapon a tárgyak tematikáját, követelményeit és kinyomtatom a tételsor. Az első pár héten bejárok minden előadásra, figyelek, jegyzetelek. Ha látom, hogy egy tárgya felesleges bejárni (nem lehet jegyzetelni) akkor az előadás idejében beülök a könyvtárba és elkezdem kidolgozni a tételeket.

Ahol jó jegyzetet lehet csinálni, ott én lapokra írok és otthon laptopon csinálok egy összesített jegyzetet a kömyvből, diasorból és jegyzetből. De van olyan is, hogy úgy adják le az anaygot, hogy a saját jegyzet is elég vagy a diasor annyira részletes, hogy az órán nem is írok semmit csak figyelek.

De nagyon fontos, hogy mindenből szerezz valamilyen anyagot amiből tanulni lehet, különben vizsgaidőszak közepén döbbensz rá, hogy azt sem tudod, hogy miről szólt egy tárgy és még csak tanulni sem tudsz honnan.

Az elején legyél nagyon lelkes és motvált. Az első 1-2 félév alatt beleszoksz a rendszerbe és jobban fog menni a tanulás. Nekem pl évről évre jobb az átlagom pedig egyre mehezebb tárgyak vannak. Csak megtanultam beosztani az időmet és hatékonyan tanulok.

2019. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

"Árra még nem gondoltatok, hogy az előadást felvéssétek hangrögzítőre?:("


Nálunk szinte mindenki élt ezzel, aki legalűbb 1x bukta az adott tárgyat. De mondom, hogy nem azzal van a baj, hogy nem lehet megjegyezni vagy emgérteni az anyagot. VOlt olyan tárgy, biotechnológia, ahol minden évben ugyanaz a zh van. Kb. egy 10 oldalas táblázat 20x20-as táblázat és x-elgetni kell. Mindenki viszi magával órára és az alapján próbálja kitölteni, de úgy sem lehet teljesen, mert sosem hangzik el a válasz, google-be is hiába írnád. Nyilván ki lehet jutni vizsgára anélkül is, hogy 100%-os lenne az a zh, de azért elég gáz úgy nekiindulni, hogy tudod, hogy mennyit nem tudsz a saját hibádból.


Mellesleg mikor reggeltől estig órád van, még pénteken is, max. 1-2 órás szünetekkel, heti min. 2 zh-t írsz, plusz azért kezd el 2. évtől a szakdogát, mert a kísérlet minimum 1 év lesz, azért megnézném, hogy minden előadást végig ülsz, aztán még otthon vissza is hallgatod. Ha van időnyerő órád, mint hermionénak, akkor szívesen kölcsönkérném.

2019. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Bocsi srácok, remélem senkit nem sértett meg ez a kérdés...Én még csak most fogok egyetemre menni, egyáltalán nem tudom mi vár majd, de köszönöm, hogy ennyien és ilyen kedvesen válaszoltatok❤
2019. szept. 3. 19:11
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan tanárom, hogy a 300 oldalas jegyzetből leadott 50et, majd a vizsgatételsort úgy kellett összeszednem, hogy a jegyzet és az órai jegyzet lefedte az egész kb 40% át, s mivel szóbeli, tételhúzós vizsga, elég kevés az a 40%.
2019. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!