Megfelelő magasságban v0=6m/s sebességgel vízszintesen eldobunk egy követ. Mennyi idő múlva lesz a mozgási ebergiája háromszorosa a kezdeti értéknek?


2019. szept. 18. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló példa, vissza kéne keresni.


A pályaegyenletet az idő paraméterezi:


y(t)=H-g*t^2/2 (H: az indítás magassága)

x(t)=v0*t


A sebességi egyenletek:


vy(t)=-g*t (a felfelé irányt választva pozitívnak)


vx(t)=v0.


A mozgás alatt Egy tetszőleges t időpillanatban az eredő sebesség:


v(t)=gyök(vx^2+vy^2)=gyök(g^2*t^2+v0^2).


A mozgási energia időfüggvénye:


Em(t)=0.5*m*v^2=0.5*m*(g^2*t^2+v0^2).


A kezdeti mozgási energia: E0=0.5*m*v0^2.


A megadott feltétel szerint Em(t)=3*E0 azaz:


0.5*m*(g^2*t^2+v0^2) = 1,5*m*v0^2, a tömeggel osztjuk mindkét oldalt


g^2*t^2+v0^2 = 3*v0^2


rendezve az időre:


t = gyök2*v0/g = 1,414*(6m/s)/(9,82m/s^2)= ...s.


Világos? ne felejtsd el a zöld kezet se

2019. szept. 18. 19:33