Fizika 10. osztály. Tudsz nekem segíteni?


1. Egy 32 m-es sín hőmérséklete 7°C. Hány cm lesz a hossza, ha 55°C-ra melegszik fel? Alfa= 1,2x 10^-5 1/ C



2. Merev falú tartályba zárt gáz hőmérséklete 57°C, nyomása 300kPa. Nyomását lecsökkentjük 260kPa-ra. a.)Mennyi lesz a hőmérséklete?

b., Rajzold fel a folyamatot P- V diagramon!


3. Egy könnyen mozgó dugattyúval ellátott palackban a 5,9 liter 22°C-os gáz van. a., Mekkora lesz a térfogata, ha felmelegszik 127°C-ra változatlan nyomás mellett? b., Ábrázold a folyamatot P-V diagramon!


2019. dec. 4. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudok segíteni, de vannak terjedelmi és időkorlátok.

Az 1.példánál egy sablonképletet kell használnod közép vagy általános iskolai szinten:

delta L= alfa* L0*delta T.

A keresett hossz: Lvégső = L0+delta L.


2.példa. Itt a térfogat konstans, ezért p1/T1=p2/T2. Egy ismeretlened van, mégpedig a T2. A b feladatrész talán csalóka, de a térfogat fv.-ében a folyamat során a nyomás konstans.


3.példa. Itt a nyomás konstans, ezért V1/T1=V2/T2 (Boyle-Mariotte törvény.) csak be kell helyettesítened.

2019. dec. 4. 21:54