2. Írja fel az A (1; 2; 3) és a B (9; 8; 7) pontokra illeszkedő egyenes egyenletét, majd annak a síknak az egyenletét, mely merőleges erre az egyenesre és illeszkedik a B pontra. Hogy kellene megcsinákni?


sziasztok!

segítség kellene a fent említett feladathoz

mátrixoka vesszük meg a vektorokat és fogalmam sincs hogyan kezdjem el ezt a feladatot



2019. dec. 18. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kellenek mátrixok.

Azok nélkül menne?

2019. dec. 18. 23:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyenesnek egyenletrendszer van a térben. Ennek egy irányvektora például az AB=(7; 6; 4). Az egyenletrendszere:

(x-1)/7=(y-2)/6=(z-3)/4


A keresett sík normálvektora az AB, és illeszkedik B-re. Az egyenlete:

7x + 6y + 4z =7*9 + 6*8 + 4*7

2019. dec. 19. 07:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem inkább (8;6;4)?
2019. dec. 19. 08:06
 4/4 anonim ***** válasza:

De! Ezek szerint


(x-1)/8=(y-2)/6=(7-3)/4


8x+6y+7z=8*9+6*8+4*7

2019. dec. 19. 08:09