N-edik gyök létezésének bizonyítása hogy van?


Ami nekem meg van, az annyi, hogy:

- alulról korlátos

- monoton csökkenő

- korlátos (első kettő alapján).


A becslések/levezetések az egyes pontokhoz meg vannak. Ez lenne a bizonyítása?



2020. jan. 3. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most az a kérdés, hogy hogyan látható be annak létezése, hogy tetszőleges pozitív a számra létezik olyan pozitív b szám, hogy b^n=a?
2020. jan. 3. 17:07
 2/12 dq ***** válasza:
Ez nem az n-edik gyök létezésének a bizonyítása.
2020. jan. 3. 17:34
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen. A tétel:

n∈N, n≥2: ∀A≥0: ∃!a≥0: a^n=A


Akkor milyen lépésekben kell bizonyítani?

2020. jan. 3. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:

A nemnegatív számok halmazán értelmezett x^n függvény értékkészlete a nemnegatív számok halmaza, és a függvény szigorúan monoton. Ez azt jelenti, hogy bármely A nemnegatív számhoz létezik pontosan egy olyan nemnegatív a szám melyre a^n=A.

Ezt az a számot nevezzük az A n-edik gyökének.

2020. jan. 3. 18:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt lehagytad, hogy folytonos.
2020. jan. 3. 19:32
 6/12 anonim ***** válasza:
A folytonosság nem kell. Elég, hogy az értékkészlet a nemnegatív számok halmaza, és kölcsönösen egyértelmű.
2020. jan. 3. 19:39
 7/12 dq ***** válasza:

Ez _nagyon_ függ attól, hogy mit mondott el a tanár (hogy mást ne mondjak attól, hogy mit neveztek valós számnak).

Kérdezz olyat, aki benn volt órán.

2020. jan. 3. 21:22
 8/12 anonim ***** válasza:
:-)
2020. jan. 4. 08:27
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindent le szoktam írni, és mást is megkérdeztem, hogy biztos legyen. Bizonyításnak ennyit írtunk.


Köszi a válaszokat.

2020. jan. 4. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:

"...attól, hogy mit neveztek valós számnak..."


Miért, ez nem minden valós szám definíciónál működik?

2020. jan. 8. 13:48
1 2