Ez a megoldás nem így jön ki nekem? Mi a gond?


Link a feladatról:

[link]


Itt a 9 az 4edik gyök alatt van, tehát nem gyök alatt 6+3 lesz.

Hanem gyök alatt 6+ 4edik gyök 9.

Ami nem 3


2020. jan. 20. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Itt nincs negyedik gyök, csak négyzetgyök. 9 négyzetgyöke 3. 6 + 3 = 9. 9 négyzetgyöke ismét 3, ez a végeredmény.
2020. jan. 20. 15:32
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A matekhoz nagyon hülye vagy! Mással hogy állsz?
2020. jan. 20. 15:34
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Pedig jó az eredmény. Itt a gyök alatt 3^2 lesz ami 3...
2020. jan. 20. 15:35
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Ami a gyök alatt van, azt úgy tekinted, mintha zárójelben lenne. Tehát először kiszámolod, ami a nagy gyökjel alatt van: 6+gyök9=6+3=9. Utána - a nagy gyökjel miatt - ebből gyököt vonsz, így jön ki a 3.


Az első válaszoló is ezt írta, de talán így világosabb, hogy mit néztél be.

2020. jan. 20. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Azokra ne hallgass, akik szerint hülye vagy, bárki benézhet egy ilyet. Még az egyetemi matekon is képesek benézni ilyeneket a hallgatók, szóval nem kell ezért kétségbe esni.
2020. jan. 20. 15:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető.
2020. jan. 20. 15:41
 7/12 A kérdező kommentje:

Van még olyan eset, ahol záró jelként kell tekinteni egy kifejezésre?

Tehát a gyök alatt, az tulajdonképpen gyök alatt, azon belül zárójelben.

Tehát van meg ilyen eset?

2020. jan. 20. 16:18
 8/12 anonim ***** válasza:
És ha 9^(1/2) lenne odaírva, akkor is zárójelként értelmeznéd? Szerintem így ne jegyezd meg, mert megtéveszthet...
2020. jan. 20. 17:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan célszerű megjegyezni?
2020. jan. 20. 17:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell megjegyezni. Látod, hogy van egy gyök. Alatta még egy gyök. Akkor először elvégzed a belső műveletet. Ha gyök helyett más művelet van ott, pl. hatványozás, osztás, nem tudom mi, akkor azt végzed el.
2020. jan. 20. 18:00
1 2