Hány mól proton található 4,25×10^21 db szén atomban?

2020. jan. 21. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

1 szénatomban 6 proton található, ezt onnan lehet tudni, hogy a szén rendszáma 6.

Akkor 4,25 * 10^21 db atomban 6 * 4,25 * 10^21 db proton van. Ha ezt a számot elosztod 6 * 10^23 értékkel, mólban kapod az eredményt.

2020. jan. 21. 15:18
 2/4 A kérdező kommentje:
H ha megszorzom 6*10^23-al, majd utána elosztom 6*10^23-al ugyanazt fogom kapni nem? 4,25*10^21
2020. jan. 21. 15:53
 3/4 Fizikakedvelő ***** válasza:

Mivel mol a kérdés,ezért feladatunk anyagmennyiségre kiváncsi. Az adataink alapján nekünk szénatomszám van megadva,így ezt kell felhasználni.


A részecskeszámot és az anyagmennyiséget egy formula köti össze:


N/n=N(A)


Átrendezhetjük tehát anyagmennyiségre:

n=N/N(A)


Amire figyelnünk kell,az a következő: Nem protonszám,hanem részecskeszám van megadva így korrigálnunk kell,ehheg pedig szükséges tudnunk,egységnyi szénatomban mennyi proton található. Ez a rendszám,tehát 6. Így a korrigált formula


n(p+)=(N(C)*6)/N(A)

n(p+)=(4,25*10^21*6)/(6*10^23)

n(p+)=0,0425 mol


Esetleges probléma?

2020. jan. 21. 16:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 13. 10:57