Valaki legyszi segitsen pls Egy haromszog oldalainak felezopontja A (5,1) B (1,7) C (-3, -4) pontok. Mik a csucsok koordinatai?

2020. jan. 29. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Hint: A háromszög középvonalai a két-két oldalának felezőpontját összekötő szakaszok, amik négy egybevágó, az eredeti háromszöghöz hasonló részre osztják a háromszöget.
2020. jan. 29. 21:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Részletesebben:

[link]

2020. jan. 29. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy a felezőpont koordinátái alapján:

5=(p1+q1)/2

1=(q1+r1)/2

-3=(r1+p1/2

------------

Ezt és a második koordinátákra hasonló egyenletrendszert kell megoldani

p1+q1=10

q1+r1=2

r1+p1=-6

----------

Innen

p1+q1+r1=3

r1=-7

p1=1

q1=9

2020. febr. 25. 11:58