Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Redoxireakció, oxidációs számok?

Redoxireakció, oxidációs számok?

Figyelt kérdés

Állapítsd meg az alábbi egyenletekben az oxidációs számokat, az oxidációsszám-változásokat, az oxidáció és a redukció folyamatát, nevezd meg az oxidálószert!

2 H₂S + SO₂ = 3 S + 2 H₂O

2 NO₂ + 2 NaOH = NaNO₂ + NaNO₃ + H₂O

3 Zn + 8 HNO₃ = 3 Zn(NO₃)₂ + 2 NO + 4 H₂O

az oxidációs számok még meg-meg vannak, de utána megakadok. Előre is köszönöm!



2020. febr. 2. 11:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#9

Bemásoltam a szövegéből. Szerintem jobb lenne ha lenyugodnál.

2020. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Oooooo... most ettől nagyon elszomorodtam. Megyek sirni anyucihoz:D

Szerinted a #5ös kérdésee magas intelligenciáa vall amúgy? Mert nagyon nem úgy néz ki...

2020. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ó.. persze, és is azt mondaném, pont azt. Kúlönben meg google a jó barädo, szóval hülye kérdésre ne is várj más választ...
2020. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nyugodt vagyok. Csak irrit, amikor läom, higy pár ember milyen értelmetlen dolgokat képes ide kiírni.
2020. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Létezik olyan alkalmazás, hogy google. ennek ha hisezd, ha nem, van olyan funkciója, hogy kereső. Ide be kell írnód ezeket: oxidációsszám-változás, oxidáció, redukció, oxidálószer... ha ezt megtetted el fog árulni neked egy nagy titkot, vagyis azt, hogy higyan kéne értelmezned a kérdést.
2020. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Amúgy nem hiszem el, hogy ezt nem tudnád megoldaninmagadtól, egyszerűen csak lusta vagy, és mások munkájával akarsz majd elbüszkélkedni, hogy te bizony megírtad a házit. De hidd el, hogy az évvégi kettes megszerzésénél mi majd nem tudunk segíteni... szöval már alig várom higy egy év múlva, ugyanitt és ugyanekkor feltedd ezt a kérdést, és mások is próbáljanak meggyőzni arról, higy mégis csak tanulnod kéne, és nem mássql megiratni/lemásolni vkiről a házidat.
2020. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

1. H2S = redukálószer

SO2 = oxidálószer

2S + 4e- = 2S ( oxidáció )

S + 4e- = S ( redukció )


Többit old meg egyedül, ez nem házi feladat zrt.

2020. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ÉN EGY TROLL VAGYOK,


A KÉRDÉSEDNÉL TROLLKODOK,


ÉN EGY TROLL VAGYOK,


A KULTURÁLT LÉGKÖRT ROMBOLOM,


Ó JEAH!



IDEGESÍTS A GYAKORIN ÁT,


EMELD FEL A VÉRNYOMÁSÁT,


KÉRDÉSBEN VAGY KOMMENTBEN,


A VÉRNYOMÁSA AZ EGEKBEN.



TE NEKED ITT NINCSEN SZAVAD,


MERT MINDEN TROLL A TE URAD,


"CSAK EGY TROLL VAGY! TE EGY TROLL VAGY!"


ERRE A MOSOLYOM MIDIG IS NAGY.



ÉN EGY TROLL VAGYOK,


A KÉRDÉSEDNÉL TROLLKODOK,


ÉN EGY TROLL VAGYOK,


A KULTURÁLT LÉGKÖRT ROMBOLOM,


Ó JEAH!

2020. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Mesofresko06 válasza:
73%
Amúgy annyira gázak vagytok emberek. Ha nem tudjátok a választ, akkor minek kattintotok rá, és írjátok oda, hogy milyen hülye a kérdező, ha nem is ismeritek.
2020. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!