Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek 1 - komplex számsík?

Matek 1 - komplex számsík?

Figyelt kérdés

[link]


Értem eddig, de az egyenletből nekem sehogy sem esik le, hogy miért oda kerül az a 2 pont... kezdek agyvérzést kapni. Valaki elmagyarázná?


2020. febr. 29. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy az a az x-tengely, és a b az y-tengely. Ha ez megvan, akkor ugyanez a koordinátarendszer megfeleltethető a jomplex számsíknak. Tehát amikor a pontot jelenítik meg, aminek a koordinátái (-2;2i), ott a=-2 és b=2 az érték.
2020. febr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem értem hogy lesz a 6a meg 2b = -2, 2
2020. febr. 29. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Ott az egyenlet:


0=6a+2b+8


Ezt az egyenletet kell kielígetni. Ha a helyére beírod a (-2)-t, akkor a b értékére 2-t kapsz, tehát a (-2;2) pontot kell jelölni, ami a z=-2+2i komplex számnak felel meg a komplex számsíkon.

Ha az a helyére másik számot írsz, mondjuk a 0-t, akkor a b-re (-4)-et kapsz, tehát a (0;4) pontot kell jelölni, ami a 0+4i komplex számnak felel meg.

2020. febr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!