Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell xorozni komplex...

Hogy kell xorozni komplex számokat?

Figyelt kérdés
Abból indulok ki, hogy bizonyos h=2^n-ek esetén (xh xor yh)/h = x xor y. (Számok xorzása a magasabb dimenziójú matematikai terek bázis vektorainál jön elő, úgy hogy fontos a kérdés.)

2018. júl. 2. 17:48
 1/5 Bubuka508 ***** válasza:
34%

Ugyebár z = a + ib, ez a komplex számok algebrai alakja.


i négyzete = -1, a és b pedig valós számok.


Ekkor az algebrai szorzás:


(a + ib)(a' + ib') = (aa' − bb') + i(ab' + ba').



Trigonometrikus alakban a komplex szám:


z = r(cos α + isin α), ahol ahol r ≥ 0 valós szám.


Ekkor r = |z|.


Szorzás trigonometrice:


ha z = r(cos α + isin α) és w = R(cos β + isin β) akkor


zw = rR(cos(α + β) + isin(α + β)).

2018. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm a választ, de nem ez volt az eredeti kérdésem, hanem a xorzás: hogy kell xorozni komplex számokat. XOR-olás, kizáró-vagyolás, xor-gate, xor-kapu, és NEM szorzás.
2018. júl. 2. 20:29
 3/5 Bubuka508 ***** válasza:
68%
Ja, a Boole-algebrára, logikai műveletekre gondoltál?
2018. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
(Erre én is kíváncsi vagyok. Én még úgy tudtam, hogy az XOR egy logikai művelet, logikai kifejezések művelete.)
2018. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Barátunk elég hírhedt ebben a kategóriában, már sok ilyen kérdést kiírt. Számok bináris reprezentációit xorozza egymással elemenként, és ahányszor meglát valamit, izgatottan rohan az oldalra. Mindenhova kell egy falu bolondja. Én mondjuk nyitnék neki egy külön "UKristóf kalandjai" kategóriát, de mindegy.


Már többször leírtuk neked, azon múlik, hogyan reprezentálod a számaidat. Legutóbb benézted azt a negatív egészes dolgot, mert nem olvastál utána, hogy a számítógép miként reprezentálja őket. Látom ezt azóta sem tetted meg, mivel egy újabb triviális kérdést sikerült kiírni.


Jelen esetben azt a bámulatos észrevételt tetted meg, hogy miután a 2^n-nel szorzással n-nel eltoltad a bináris helyiértékeket, "megxoroztad" a számaidat egymással, majd az eredményt 2^n-nel leosztva visszatoltad a helyiértékeket n-nel... csodák csodája, az eredmény ugyanaz lett, mintha oda-vissza tologatás nélkül xoroztad volna a két számot.


További sok sikert kívánok a magasabb dimenziójú matematikai terek bázisvektoraihoz, remélem ez a lemma közelebb segített fontos eredményeidhez.

2018. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!