Senki sem tud nekem ebben segíteni, valaki esetleg tudna?
A feladat: Egy iskola két hetedik osztályában összesen 49 tanuló van. A VII. A osztály tanulóinak száma a VII. B osztály tanulói számának a 75%-a. Számítsd ki, hány tanuló van a VII. A osztályban és hány a VII. B osztályban!
2020. márc. 1. 11:56
1/2 anonim válasza:
a+b=49
a*0,75=b }
Innen már menni fog?
2/2 anonim válasza:
A B osztály létszáma legyen x, így az A osztály létszáma 0,75x.
A+B létszáma összesen ugye 49, vagyis 1.75x=49
x=49/1.75=28
Vagyis a B osztályban 28-an vannak, az A-ban pedig 28*0.75, azaz 21-en.