Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell parabola egyenlete...

Hogyan kell parabola egyenletet felirni 3 pontból? (Koordinata geometria 11. osztaly)

Figyelt kérdés

Sajnos nem emlékszek hogy indultunk neki, és a tkban nincs ilyen feladat levezetve, most igy hirtelen az interneten sem talaltam. Ha valaki tudna kuldeni linket, vagy csak nagyjabol elmondani hogy hogy kell, mivel kezdjek neki, azt nagyon megkoszonnem.

Megvan adva 3 pont koordianataja, ez egyertelmuen meghataroz egy parabolat. Hogyan tovabb?



2020. márc. 23. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=tERFoYyYa3s


Első videóban a levezetés, második videóban példával.

2020. márc. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én küldtem a videót, a konkrét megoldásban még ez a kérdés és a rá adott válasz talán segít:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Sok sikert!

2020. márc. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Y=a×x^2+b×x+c egyenletbe beírod az x es az y helyére a pontok koordinátáit és kapsz egy három egyenletből álló háromismeretlenes (a,b,c) egyenletrendszert. Ezt megoldod.
2020. márc. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényeges:


Három pont nem határoz meg egyértelműen egy parabolát!


Ez a félreértés azért alakul/alakult ki, mert - általában - a középiskolákban csak a másodfokú függvény grafikonjánál találkoznak a parabolával, és sokszor nem teszik hozzá, hogy a grafikon y-tengellyel párhuzamos tengelyű parabola.

2020. márc. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, így már menni fog! :)
2020. márc. 23. 08:13
 6/6 anonim ***** válasza:
így van 3 pontból eléggé nehéz megoldani :D
2020. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!