Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Hasonlítsd össze a fényképezőgéppel és a vetítőgéppel előállított képet! Miben egyeznek meg? Miben különböznek?

Kaptam egy be küldendő házit ez a kérdés ,de a könyvben nincs erre válasz és Googleben sem találtam rá választ . Pls segítsetek

márc. 26. 17:25  Privát üzenet  

A válaszok
Vetítőgéppel hogy a fenébe lehet képet készíteni? Miből kaptad ezt a feladatot? Szerintem úgy hülyeség, ahogy van.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont márc. 26. 17:33 Privát üzenet

Ez egy nagyon "hülye" kérdés, abban a formában, hogy képtelenség összehasonlítani a kettőt. Milyen formában hasonlítsuk össze? A fényképezőgép leképezi a képet, a filmre exponálja a vetítőgép pedig kivetíti a pozitívan előhívott diafilmet. Ha különbséget keresünk, akkor talán az, hogy a vetítőgéphez diafilmre fotózunk, a hagyományos fotóhoz pedig "normál" filmre. A diafilm sokkal tartósabb, mint a hagyományos film, ezért nagyon sokáig a profi fotósok is azt használták.

Az lehet még a különbség, hogy a "hagyományos" filmet általában 9x13, 10x15, vagy 15x18 méretben hívjuk elő fotópapírra, míg a diafilm, vagy diakocka megmarad a hagyományos filmes méretben és a nagyítást nem papírra, hanem a vászonra, vagy a falra készítjük el, de diapozitívről, azaz nem negatívról, mint a hagyományos papírra.

A vetítőgéppel előállított kép már egy kész képet vetít ki, azt nagyítja, míg a fényképezőgép egy negatívot készít, melyet az előhívás során "pozitív" képpé alakítunk.

Remélem, megfelel a válasz, ha igen, kérlek, zöld kezet nyomj.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont márc. 26. 17:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Fizika fénytan témából kaptam a kérdést

# 3/3Időpont márc. 26. 17:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milc fényképezőgéppel hogyan tudok olyan fotót készíteni, amelyen az egész tárgy éles?
Sony cyber hx400v Fényképezőgéppel hogyan lehetséges fél percnél hosszabb záridőt csinálni?
Nikon D3400-as fényképezőgéppel milyen objektívek kompatibilisek?
Fényképezőgéppel manuális vagy autómata módban érdemes fotózni?
A 2011-es BME Egyetemi napokon a Brooklyn Bounce koncerten kik csináltak fotókat (fényképezőgéppel történt még)?
E-felvételinél a bizonyítványok befénymásolt változata helyett elfogadják a digitális fényképezőgéppel lefotózott bizonyítványt is? (láttam hogy pdf és jpeg a megengedett formátum)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!