Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hasonlítsd össze a fényképezőg...

Hasonlítsd össze a fényképezőgéppel és a vetítőgéppel előállított képet! Miben egyeznek meg? Miben különböznek?

Figyelt kérdés
Kaptam egy be küldendő házit ez a kérdés ,de a könyvben nincs erre válasz és Googleben sem találtam rá választ . Pls segítsetek
2020. márc. 26. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Vetítőgéppel hogy a fenébe lehet képet készíteni? Miből kaptad ezt a feladatot? Szerintem úgy hülyeség, ahogy van.
2020. márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon "hülye" kérdés, abban a formában, hogy képtelenség összehasonlítani a kettőt. Milyen formában hasonlítsuk össze? A fényképezőgép leképezi a képet, a filmre exponálja a vetítőgép pedig kivetíti a pozitívan előhívott diafilmet. Ha különbséget keresünk, akkor talán az, hogy a vetítőgéphez diafilmre fotózunk, a hagyományos fotóhoz pedig "normál" filmre. A diafilm sokkal tartósabb, mint a hagyományos film, ezért nagyon sokáig a profi fotósok is azt használták.


Az lehet még a különbség, hogy a "hagyományos" filmet általában 9x13, 10x15, vagy 15x18 méretben hívjuk elő fotópapírra, míg a diafilm, vagy diakocka megmarad a hagyományos filmes méretben és a nagyítást nem papírra, hanem a vászonra, vagy a falra készítjük el, de diapozitívről, azaz nem negatívról, mint a hagyományos papírra.


A vetítőgéppel előállított kép már egy kész képet vetít ki, azt nagyítja, míg a fényképezőgép egy negatívot készít, melyet az előhívás során "pozitív" képpé alakítunk.


Remélem, megfelel a válasz, ha igen, kérlek, zöld kezet nyomj.

2020. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fizika fénytan témából kaptam a kérdést
2020. márc. 26. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!