Valaki megmondaná a megoldásokat, levezetéssel?

[link]

2020. márc. 31. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ami kell hozzá:

[link]

[link]

Pédául:

sin(alfa)=4/5

cos(alfa)=sqrt(a-sin^2(alfa))=sqrt(1-16/25)=sqrt(9/25)=

=3/5


tg(alfa)=sin(alfa)/cos(alfa)=(4/5)/(3(5)=4/3


ctg(alfa)=1/tag(alfa)=3/4


A többi hasolóképpen mehet.

2020. márc. 31. 13:46