10. Osztály, matek, geometria. (Sin, cos, tg) Valaki tud segíteni?

A síkság egy pontjából két egymás mögött lévő hegycsúcs egy irányban látszik, a közelebbi 26°, a távolabbi 32° emelkedési szög alatt. Ha kétszáz méterrel közelebb haladunk a hegycsúcsok felé, a két csúcs közös 42° emelkedési szögben látszik. Milyen magasan vannak a hegycsúcsok a síkság felett?

2020. ápr. 26. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Foglalkozzunk egyelőre csak az alacsonyabb heggyel! Készíts vázlatot! Jelöljük a hegycsúcsot A-val, a megfigyelő helyét B-vel, a hegycsúcsból bocsátott függőleges egyenes, és a vízszintes metszéspontja C. ABC derékszögű háromszög. A hegyhez 200 méterrel közelebbi pontot jelöljük P-vel! APC szintén derékszögű háromszög. A feladat elmondja, hogy az APC szög 42 fok, tehát tudjuk, hogy a BPA szög 180 - 42 = 138 fok. Az ABP szöget ismerteti a feladat, 26 fok. A BAP szöget ki tudjuk számolni, 180 - 26 - 138 = 16 fok.

.

A BP szakaszt ismerteti a feladat, 200 méter. Szinusztétellel kiszámoljuk az AB szakaszt.

AB / 200 = sin(138 fok) / sin(16 fok)

AB = 200 * sin(138 fok) / sin(16 fok)

AB = 485,52 m

.

AC, azaz a kisebbik hegy magassága = AB * sin(26 fok) = 485,52 * 0,438 = 212,84 m

.

Ezek alapján a nagyobbik hegy magasságát próbáld önállóan!

2020. ápr. 26. 10:31
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 26. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Bocs!

A jó:

[link]

2020. ápr. 26. 13:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon köszönöm a segítségeteket, most mentettek meg a matektanáromtól❤️❤️
2020. ápr. 26. 14:25