Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Az a baj,hogy én igazából nem vagyok hülye gyerek, csak lusta vagyok tanulni... Tavaly amikor az első évem volt a szakgimnáziumba,(informatika szak) akkor még éreztem motiváltságod,hogy tanuljak! Csak egy 3-som volt, utána év végén már 3 mert elhagytam magam. Most becsúszott három 2-es, igaz bejött plusz 12 tantárgy de a tanárok mondták,hogy tanulni kell. Az a baj,hogy még a tudásvágy se nincs bennem.. Tavaly olvastam, jobban tudtam barátkozni, jobb volt a humorérzékem, sokkálta másabb voltam. Most az összes elveszett ami volt tavaly... Rossz humor, nem olvasok, nem nagyon tudok barátkozni, emberekkel beszélgetni. Ezzel az énemmel nem vagyok megelégedve, olyan akarok lenni, mint tavaly! Ez volt a motivációm ,most, 1 hétig tartott utána már nem ment. Tudna valaki tanácsod adni, mégis, hogy ? Az a baj, hogy mindennel foglálkozok kivéve a tanulással. Pedig " A tudás hatalom". Valami erős motiváció kéne, ami segít, nem általános. Azt tudom, hogy aki folyamatosan oktatja magát az menő.

2020. ápr. 28. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Én is ugyanezzel küzdöm, de szerencsére jövőre már érettségizem. Habár igaz, rosszul vagyok a tudattól, hogy még 1 év. Én nekem mondjuk nem a szociális életemmel van kihatással, mert az sajnos a rossz társaság miatt eddig se volt. Mind általános iskolában, mind pedig középiskolában rossz társaságba kerültem. A gimnáziumnak ahova beadtam jelentkezésem, jó hírneve volt, olyan osztályközösségek kovácsolódtak be a gimi történetébe amire mindig is vágytam, erre pont abba az osztályba keveredtem bele amely megtörte ezt a csodát. Egymást cibálják a lányok, fiúk közül 3 nagyképű s**gfej az egész fiú bandát szivatja. A normálisaknak esélyük sincs kibontakozni. Az egész iskolás éveim egy kész szenvedés volt. Alig várom, hogy végre lezáruljon.

Hogy azért a kérdésedre is válaszoljak, én úgy gondolom, hogy egy kiváló osztályközösség biztos, hogy motiváló tényező lehet a tanulásban. Én valahogy úgy érzem, hogy annak tudható be, hogy így leengedtem, hogy nem érzem magam jól az osztályomban és minden nap undorral lépek be a terembe. Keresem a legegyszerűbb kiutat onnan.


Bocsánat, tudom, hogy nem segített, de gondoltam megosztom veled, hogy ne érezd magad egyedül ebben a tanulmányi átlag romlásában :/

A legjobbakat kívánom neked :)

2020. ápr. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyári munkára, legalább egy hónapra menj el olyan munkahelyre, ami nagyon kemény!

(építőipar, mezőgazdaság, három műszakos komoly fitikai munka, ...)


A végére motivált leszel.


Nekem ez bevált.

2020. ápr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
fizikai
2020. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. de nálam nincs hatással a fizikai munka, meg koronavírus időszakba nagyon semmit se lehet csinálni. Igazából én jól éreztem magam amikor mindent idő alatt megtanultam meg azt is amit nem kellett volna, többnek éreztem magamat, meg okosabbnak. Talán meg van a nyitja, én motivációs filmeket ajánlok nektek, ami a tanulásról szól. Pl: Egy nagyszerű elme, A mindenség elmélete, A kódjátszma. Csak írjátok be Youtube-on. Van egy videó ami segíthet: https://www.youtube.com/watch?v=gPFyF7aqMco&t=331s

Szívesen :)

2020. ápr. 29. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!