Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Magyar helyesírás szabályai...

A Magyar helyesírás szabályai című könyben hanyadik pont fogalmazza meg a számnevek ragozását?

Figyelt kérdés

2020. máj. 3. 16:04
 1/5 BringaManó ***** válasza:
100%

keresd meg, amire kíváncsi vagy:

[link]

2020. máj. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

1: tegnap ugyanezt tanácsoltam neki, részletesen (ctrlF -től kezdve) - erre töröltette....


LOL

2020. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is megvan a könyv, de nem találok benne semmit a számnevek ragozásáról. Ezért kérdeztem meg itt, de ha csak kötekedni tudtok...........
2020. máj. 4. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Miért kötekedés az, hogy megtalálod a neten...???


11.1. fejezet: A számok és a keltezés / A számok (290–294. pont)


[link]

2020. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BringaManó ***** válasza:
100%

az a gond, hogy túl tág a kérdésed. ha esetleg írnál 1-2 példát, hogy mivel van gondod, akkor talán el tudnánk igazítani...


általánosságban azt tudom neked mondani, hogy a számneveket szóban nyilván tudod ragozni, ha tudsz magyarul,

csupán ezt kell betűkkel leírni, ha írásba szeretnéd foglalni,

és ha a számot számjegyekkel írod, akkor a többi részt (a toldalékokat) kötőjellel kapcsold hozzá...


ez neked nyilván kevés így, de hát amilyen a kérdés...

2020. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!